Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici vo svojich nových priestoroch  na Dolnej ulici č. 35 už druhý rok prezentuje v projekte DIVADELNÝ ŠTVRTOK SOS najzaujímavejšie inscenácie slovenských neprofesionálnych divadiel.

V Komornej sále SOS sa už predstavili súbory Celkom malé divadlo zo Starého Tekova  a Divadlo Kusy cukru z Kremnice (Oskutkoch a jestvovaniach), Divadlo Commedia z Popradu (Neprebudený), Divadlo ŠOK zo Šale (Kyanid o piatej), Divadlo Lemniskáta zo Žiliny (Smrť v ružovom) a Divadlo Zelienka zo Zvolena (Baldachýn) so svojimi inscenáciami.

PLAGAT_metamorfozy_02webVo štvrtok 12. júna 2014 sa o 18-tej hodine v SOS – Komorná sála predstaví banskobystrickému publiku Hriňovské divadlo s autorskou hrou METAMORFÓZY ŽENY, ktorú napísala, režírovala a sama hrá Maja Zdurná Fabriková.

Hra je pohľadom ženy do vlastného vnútra v mnohorakých podobách fenoménu zvanému ŽENA. Pred divákom sa odohráva dialóg ženy so sebou samou – o láske, zamilovanosti, sexe, mladosti, manželstve, materstve, nevere, odpúšťaní, dozrievaní a zrelosti, starnutí, starobe, aj smrti. Protagonistka hovorí odvážne o tých najintímnejších zákutiach ženskosti s veľkou mierou odvahy, nadhľadu a humoru. Inscenácia je popretkávaná vlastnou hudobnou tvorbou Jána Cerovského, ktorý si spolu s Emi Cerovskou a Antonom „Kečkárom“ Trebuľom v inscenácii aj zahrá.

Hriňovské divadlo zožalo s týmto titulom v priebehu sezóny už niekoľko výrazných úspechov na prestížnych slovenských divadelných prehliadkach – Paláriková Raková (národná súťažná prehliadka ochotníckych divadelných súborov s nscenáciami pôvodnej slovenskej dramatickej tvorby – hlavná cena v kategórii divadla jedného herca a Maja Zdurná Fabriková získala Diplom, striebornú medailu Jána Palárika a cenu Mesta Čadca za autorský prínos a herecké stvárnenie postavy ženy) a Festival Aničky Jurkovičovej (festival dramatickej tvorby so ženskou tématikou – Cena za inscenáciu a Cena za najlepší ženský herecký výkon a ako laureát festivalu získala inscenácia postup na festival do Kysača). Okrem iného sa súbor predstavil aj na krajskej prehliadke neprofesionálneho divadla v Tisovci.