Stredoslovenské osvetové stredisko pozýva na ďalšie predstavenie z cyklu Divadelný štvrtok. Tentokrát pripravili predstavenie Divadla ŠOK zo Šale (Šalianský ochotnícky kolektív) a ich inscenáciou hry Pavla Kohouta.

Pavel Kohout napísal divadelnú hru Kyanid o piatej na motívy novely poľskej autorky Tecie Werbovskej: Múr medzi nami. Hra sa zaoberá mnohými témami, z ktorých snáď najdôležitejšie a najboľavejšie sú: vina, nenávisť, pomsta a … tri bodky, ktoré si už musí doplniť každý sám.

plagat kyanidJe to komorný príbeh dvoch žien, svetov, náboženstiev popretkávaný nečakanými zvratmi osudov a činov. Príbeh, ktorý zanecháva v mysliach odraz spoločnosti,v ktorej stále existujú predsudky, neznášanlivosť a chýba ľudskosť a pokora. Hra je inscenovaná modernými výrazovými prostriedkami, ktoré sú používané citlivo a režišér Valo Kozaňák dal hlavný dôraz na plastické herecké kreácie oboch hlavných postáv. Alena Demková v úlohe Žofie bola za túto rolu niekoľkokrát ocenená za ženský herecký výkon. V hre okrem Demkovej účinkujú aj Zuzana Nováková, Veronika Dulíková a Ľuboš Kotlár.

Divadlo ŠOK je známe z účinkovania na viacerých domácich i zahraničných festivaloch (Divadelné dni pod Slovenskou bránou v Tlmačoch, Kremnické gagy, Scénická žatva v Martine, DIDA v Pivnici, Vojvodina, Srbsko, Festival integrace Slunce v Prahe, Nová scéna v Bratislave, v Štátnej opere v Banskej Bystrici, v Starom divadle v Nitre, v Acropolise v Prahe, Činoherní klub Praha.

Predstavenie sa uskutoční vo štvrtok 14. novembra o 18.00 v komornej sále Stredoslovenského osvetového strediska na Dolnej 35. Vstupenky sú v predpredaji v SOS BB, alebo je možné si ich telefonicky rezervovať na čísle 048/415 52 06. Kapacita sály je obmedzená. Rezervované vstupenky je potrebné vyzdvihnúť v deň predstavenia najneskôr do 17.30 h. Ceny vstupeniek sú pre dospelých v sume 5 eur, pre dôchodcov, študentov a ZŤP návštevníkov 3 eurá.