Sotva sa skončil jeden víkend plný rôznorodých a zaujímavých podujatí, a už tu máme pozvánku na ďalšiu víkendovú akciu, ktorá poteší predovšetkým milovníkov divadla, ale tiež obdivovateľov Španej Doliny. 

V piatok 14. augusta sa v Klopačke na Španej Doline koná už 12. ročník tradičného a veľmi obľúbeného divadelného festivalu ŠPANDIV 2015. Sobota 15. augusta bude naskrze divadelná! Na 2. ročníku Medzinárodného festivalu ochotníckych divadiel KLOPAČKA 2015 sa od rána do večera predstavia divadelné súbory zo Slovenska, Čiech a Poľska.

Piatok – mušketieri/ky, Filan aj BonBon

14_ŠpandivPiatkový večer otvorí o 18.30 hod. komédia autorskej trojice Jakuba Nvotu, Michaely Doleželovej a Romana Vencla Jeden za všetkých/Jeden za všechny. V tomto, spoločnom slovensko-českého projekte Túlavého divadla a Divadla Do houslí, sa klasika hrá úplne inak. Dve ženy zahrajú troch mušketierov, ktorí boli v skutočnosti štyria. Základom je heslo: Hlavne sa netvárme, že sme Angličania, keď nie sme Francúzi.

O 20. hod. Boris Filan porozpráva o svojich zážitkoch z ciest po svete, zaspomína si na mladosť a „odtajní“ zábavné príbehy svojej rodiny. S Pálenicou Borisa Filana na cestách vám bude určite pohodovo a veselo. Hosťom programu je Oliver Filan.

Na dobrú noc zahrá (od 21.30 hod.) BonBon Trio. Aj keď, po koncerte týchto troch šarmantných a temperamentných dievčat vám asi až tak veľmi do spánku nebude. Zaznejú piesne z parížskych kaviarní, plné emócií a silných melódií.

Sobota – rozprávky, klauni a cirkusanti, ale aj Kováči a Statky-zmätky

Klaun PepeleSobotňajší festival ochotníckych divadiel Klopačka sa začína už o 10. hod. Ako prvé sa predstaví Divadlo Žihadlo z Malaciek. Ich Klaun Pepele je rozprávková klauniáda pre deti, plná pesničiek a hier.

O 11.30 hod. banskobystrické Divadlo pod balkónom uvedie rozprávku Priadka a kráľ. Popoludní o 13. hod. herci tohto divadla hravou formou zoznámia deti s tým, čo všetko predchádza vzniku divadelného tvaru, aké sú divadelné profesie a aké to je vymyslieť celú inscenáciu – scénu, kostýmy, svietenie, hudobný a zvukový sprievod a podobne. To všetko v divadelnom workshope Ako vzniká divadlo.

Brick Circk – Cihlorevue je názov predstavenia, s ktorým na Španiu Dolinu zavíta české divadlo Sacra Circus. Pod „tajomným“ názvom sa ukrývajú tie najnovšie klaunérie v rytme cihlorevue pre deti každého veku. Tehlu môžeme spoločne vŕtať, lámať, stavať, hádzať, variť, hrýzť, drviť, mlieť, telefonovať s ňou, obdivovať ju, tancovať s ňou, čítať si z nej alebo…začiatok predstavenia je o 14. hod.

A potom nasleduje varšavský Teatr Pantomimy Mimo a jeho Komedianti (15.30 hod.). Dynamické, komické predstavenie skupiny pouličných umelcov, cirkusantov a hercov, v ktorom nepadne ani jedno slovo a pritom bude všetko povedané.

ZlatovláskaO 17-tej hodine festival pokračuje rozprávkou o Zlatovláske, ktorú odohrá obľúbené Divadlo Harry Teater z Banskej Bystrice.

Večer už bude patriť divadlu pre dospelých. Najprv to budú Kováči v podaní Divadelného súboru Jána Chalupku z Brezna (18. hod.), absurdná, miestami trpká komédia z kováčskej dielne kdesi v Nemecku.

Druhý ročník Medzinárodného festivalu ochotníckych divadiel KLOPAČKA 2015 ukončí Medzibrodské kočovné divadlo so známou hrou Jozefa Gregora Tajovského Statky – zmätky.

Na špaňodolinskom „pľaci“ už tradične nebudú chýbať ani ľudoví remeselníci, malých aj veľkých návštevníkov čakajú workshopy a tvorivé dielne, deti poteší maľovanie na tvár.

Organizátormi podujatí sú Penzión Klopačka a Harry Teater. Vstupenky na jednotlivé predstavenia si môžete zakúpiť priamo v Penzióne Klopačka, alebo rezervovať na klopacka@klopacka.sk či jharustiak@azet.sk. Program festivalu a ďalšie informácie nájdete na oficiálnej stránke podujatia.