Aj vlani vyhlásila banskobystrická Štátna opera pre svojich divákov anketu o najobľúbenejších sólistov a inscenáciu. Stovky divákov hlasovali a zároveň každý mesiac súťažili o hodnotné ceny.

Diváci banskobystrickej Štátnej opery rozhodli, že najúspešnejšou inscenáciou sa stala opereta Veselá vdova. Výsledky, ktoré boli predstavené na slávnostnom predstavení 30. decembra, ďalej odhalili, že najobľúbenejšou sólistkou sa stala sopranistka Oľga Hromadová. Najobľúbenejším sólistom banskobystrickej opery je jej umelecký šéf Šimon Svitok. V kategórii o najobľúbenejšieho sólistu/sólistku baletu získala najviac hlasov Beata Gaálová, ktorú môžeme vidieť vo všetkých aktuálnych tanečných predstaveniach Štátnej opery – Gypsy roots, Chrám Matky Božej či Ferdo Mravec.

Štátna opera pripravuje Divácku cenu aj v tomto roku. Jej diváci budú môcť hlasovať a každý mesiac tak môžu vyhrať knihu o Štátnej opere s podpismi sólistov. Okrem toho bude opäť na konci roka počas slávnostného vyhodnotenia ankety vyžrebovaný hlasujúci, ktorý od Štátnej opery získa hodnotnú cenu.

Hlasovať sa dá opäť prostredníctvom hlasovacieho lístka, ktorý nájdete v Sufléri Štátnej opery a rovnako je možné hlasovať aj prostredníctvom internetovej stránky…