Len minulý týždeň sme informovali o pondelňajšej mimoriadnej policajnej akcii na cestách Banskobystrického kraja. Zatiaľ čo v pondelok v ranných hodinách policajti zistili v priebehu štyroch hodín 120 priestupkov, v piatok popoludní to bolo takmer tristo.

Po alarmujúcich výsledkoch pondelňajšej policajnej akcie na cestách v Banskobystrickom kraji, zorganizovala polícia ďalšiu mimoriadnu akciu aj počas piatka 24. augusta v čase od 14. do 18. hodiny. Do celokrajskej kontroly sa zapojili okrem policajtov z dopravnej polície a poriadkovej polície aj policajti železničnej polície, spolu 116 policajtov.

„Policajti sa pri kontrole zamerali najmä na porušovanie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom, na dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti, na požívanie alkoholu vodičmi pred jazdou a kontrolovali aj technický stav vozidiel,“ informuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Za tento krátky čas zistili policajti tentokrát až 286 priestupkov. Z toho až v 143 prípadoch vodiči prekročili maximálnu povolenú rýchlosť. Ďalšie priestupky sa týkali napríklad chýbajúceho zapnutia bezpečnostných pásov (30), zlého technického stavu vozidiel (18) či jazdy bez osvetlenia (15). Počas kontroly zistili tiež sedem priestupkov u cyklistov a u štyroch chodcov. Až piati cyklisti boli pod vplyvom alkoholu.

Aj v tejto súvislosti zrejme polícia v aktuálnom týždni zintenzívnila aj osobitné kontroly na cestách vo viacerých okresoch, vrátane okresu Banská Bystrica.