_DSC8371Čarovanie detských úsmevov na základe decembrového podujatia pod názvom Vyčarujme deťom úsmev, prináša vďaka športovcom úsmevy stále.

Vďaka OZ New Faces, futbalovým klubom ako FK Dukla Banská Bystrica, Slovan Bratislava, Spartak Myjava, FK Senica, Spartak Trnava, FC Nitra, Tatran Prešov, MFK Košice, MFK Ružomberok, MŠK Žilina, ŽPŠ Podbrezová a jednotlivcom ako Martin Jakubko, Michal Ďuriš, Viktor Pečovský, Jakub Sylvestr a hokejistom z HC ’05 Banská Bystrica sa ešte v decembri uskutočnila charitatívna zbierka pod názvom Vyčarujme deťom úsmev, kde sa podarilo vyzbierať viac ako 7 tis. eur.

Poslanie zbierky sa naplnilo pondelňajšou návštevou športovcov v detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici. Známi športovci Vladimír Országh, Michal Ďuriš a Jakub Sylvestr spolu s predsedom OZ New Faces, Vladimírom Ivanom a riaditeľom DFN v BB Mudr. Jánom Noskom tak otvorili prvú interaktívnu školu na Slovensku situovanú priamo v nemocnici. Za finančné prostriedky vyzbierané prostredníctvom zbierky tak OZ New Faces do školy prispelo aj bohatým materiálnym vybavením.

Multimediálnu výchovu, ako prierezovú tému štátneho vzdelávacieho programu, možno zaradiť nielen ako integrálnu súčasť obsahu vybraných vzdelávacích oblastí, ale prostredníctvom novozakúpených Ipadov so softvérom obsahujúcim aplikácie pre výučbu matematiky, slovenského jazyka, geografie, cudzích jazykov, či slovníka cudzích slov aj ako samostatný predmet, resp. kurz. „Deťom nové vybavenie interaktívnej školy spríjemní čas a skráti pobyt v nemocnici,“ teší sa riaditeľ DFN Ján Nosko, ktorý neskrýva radosť so spolupráce s OZ New Faces.

_DSC8349Okrem funkcie podpory vzdelávania mala pondelňajšia návšteva aj duchovný charakter. „Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na zorganizovaní zbierky, tejto humánnej akcie sa zúčastňujem pravidelne a som rád, že som mal možnosť aspoň na chvíľu potešiť malých pacientov bojujúcich so zákernou chorobou,“ povedal český futbalový majster Michal Ďuriš. „S OZ New Faces spolupracujem už dlhšiu dobu a svojou prítomnosťou som dnes prišiel potešiť malých pacientov a prispieť k skvalitneniu ich výučby a voľného času, ktorý trávia v prostredí nemocnice“ uviedol ďalší známy futbalista z nášho regiónu Jakub Sylvestr. „Ak môžeme obdarovať niekoho, kto to potrebuje oveľa viac ako my a spríjemniť tak deťom dlhé chvíle v nemocnici, je to minimum, ktoré môžeme urobiť. Chcel by som sa poďakovať OZ New Faces za zastrešenie a organizáciu projektu, my sme pridali už len pomocnú ruku“ skonštatoval tréner hokejistov HC ’05 Banská Bystrica Vladimír Országh.

Všetkým zúčastneným, ktorí prispeli finančnou sumou a zapojili sa do akcie Vyčarujme deťom úsmev zo srdca ďakuje predseda OZ Vladimír Ivan, ktorý taktiež neskrýval radosť a nadšenie z benefitov, ktoré deťom prinesie nová interaktívna škola: „Som rád, že nové materiálne vybavenie pomôže obohatiť každodenný edukačný proces detí a dopomôže spestriť trávenie ich voľného času.“