Deviateho júla 2011 sa vo Vydrovskej doline pri obci Čierny Balog uskutoční Deň stromu 2011. Vstup bude voľný a k dispozícii budú nielen stánky s občerstvením, ale aj predajné stánky ľudových remeselníkov. Niektorí remeselníci budú prácu na svojich výrobkoch prezentovať aj pred návštevníkmi.

Novinkou bude otvorenie lesnej kaplnky a pribudne aj v poradí už 72. zastávka náučného chodníka venovaná horskej záchrannej službe, informoval BBonline.sk hovorca štátneho podniku Lesy SR, Vlastimil Rezek. V lesnej kaplnke bude otvorená výstava „Strom je modlitba“ a chýbať nebude ani tradičné sadenie Stromu roka. Diváci sa môžu tešiť aj na prelet vrtuľníka, ukážku hasenia lesného požiaru, prednes umeleckej prózy o lese či prezentáciu novej knihy lesníckych aforizmov. Pripravené sú tiež súťaže a pohľady do histórie. Najväčšími lákadlami bude nielen tematicky blízky folklórny súbor Mostár z Brezna či alternatívny zemitý folklór v podaní hudobnej skupiny Žiarislav a Bytosti, ale aj koncert Jany Kirschner, DESmodu a kapely Mloci. Záverečné vystúpenie na podujatí Deň stromu 2011 sa bude niesť v rytme, ktorý udajú Cigánski diabli.

Priamo do skanzenu sa v sobotu z obce Čierny Balog dostanú návštevníci buď bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravou z parkoviska (bude premávať od 09:30 do 18:30), peši od Obecného úradu po žltej turistickej značke či trase obecného náučného chodníka, alebo vlakmi Čiernohronskej železnice v čase od 09:30 do 16:50 (premáva v intervale 60 minút, obojsmerné cestovné na trase Čierny Balog – Vydrovo je 5 eur). Parkovanie v obci bude usmerňované.

A nezabudnite, Deň stromu 2011 sa koná opäť vo voľnej prírode. Prispôsobte tomu svoju obuv a odev a radšej sa pripravte aj na niektoré vrtochy počasia, aby Vás nerozladili.