Tento rok svetový Deň Zeme zavíta aj do Komunitného centra na Fončorde. A vy môžete byť pri tom!Príďte si vyrobiť včelie úle, zrecyklovať staré šperky, vysadiť kvetiny alebo komunitne zabubnovať!

den-zeme-2Environmentálne ladený sviatok, ktorý každý rok slávime 22. apríla, sa teší veľkej obľube na celom svete, najmä vďaka diskusiám na tému ochrany životného prostredia a o dopadoch nešetrného života ľudí na prírodu. Vďaka sviatku venovanému našej modrej planéte a aktivitám, ktoré sa počas tohto dňa organizujú, môžete aj vy s deťmi pomôcť k lepšej budúcnosti nás všetkých. Priestor k tomu vám dáva aj krásne podujatie organizované v Komunitnom centre na Fončorde (Havranské), ktoré sa uskutoční v sobotu 23. apríla od 14. hod.

Organizátori pre hostí pripravili bohatý program. Okrem otvorenia sezóny Exteriérovej komunitnej obývačky, ktorá vznikla minulý rok vďaka participatívnemu rozpočtu, kde vám s úsmevom ponúknu bylinkový čaj, sa môžete zúčastniť na zaujímavých environmentálnych aktivitách a hrách pre deti a rodičov. Môžete napísať odkazy Zemi a ak doma neviete, čo s tetrapakovým obalom, doneste si ho so sebou. Na workshope pod vedením občianskeho združenia EnviroFuture si vyskúšate vytvoriť niečo zaujímavé. Deti sa môžu tešiť na vyrábanie včelích úľov spolu s lektormi z Tihányiovského kaštieľa. Pre dospelých, ale i manuálne zručné deti, je pripravená dielňa zameraná na recykláciu starých šperkov. Preto neváhajte, pohľadajte náušnice, náramky či náhrdelníky, ktoré už nenosíte. Presvedčíte sa, že niečo zahodiť, nemusí byť vždy posledným riešením.

Paralelne s tvorivými aktivitami budete môcť prispieť k vysadeniu kvetiniek v areáli centra pod vedením odborníkov zo záhradného centra Magic Gardens. Všetky tieto zážitkové aktivity sa v KC Fončorda budú diať od 14. do 16. hod.

Pre tých, ktorých zaujíma environmentálna tematika v kinematografii, organizátori pripravili aj premietanie filmu v interiéri KC (od 16. do 17. hod.). Vyvrcholením večera bude jedinečný zážitok, komunitné bubnovanie na desiatkach bubnov, ktorými sa vyšle pozitívny odkaz Zemi.