Tretie kolo so sebou prinieslo do Banskej Bystrice derby zápas proti odvekému rivalovi zo Zvolena. Barani mali celý zápas pod kontrolou a preto ich môže mrzieť zaváhanie Šimonoviča na konci zápasu, ktoré ich napokon stálo plný bodový zisk.

HC ’05 Banská Bystrica – HKm Zvolen 2:1, po s. n.

Gól: 3. Tománek (M. Hudec), rozhodujúci. sam. nájazd Tománek – 60. Faith

B. Bystrica: Šimonovič – Kolba, Bambúch, Cebák, Cuník, Vizváry, Vantroba, Bendík, Kubka – M. Hudec, M. Hlinka, J. Sýkora – A. Bezák, Paľov, Macejka – Rumpel, Češík, Kútny – Tománek, Hamrák, Vartovník

Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Hranáč, J. Valach, Hraško, Vosátko, Ďaloga – P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan – Kovář, Marek Haščák, Juraj Faith – V. Baláž, Otčenáš, Škoda – Leskovjanský, M. Jurík, Zuzin

Do stretnutia lepšie vkročili domáci hokejisti. Tí išli do vedenia už v tretej minúte, keď vylúčenie Hranáča potrestal pohotovou strelou Tománek. Zanedlho mali početnú výhodu aj hostia zo Zvolena, ktorí síce Šimonoviča preverili, no vyrovnať sa im nepodarilo. V desiatej minúte vyrobil hrúbku v zadných radoch svojho mužstva obranca Čierny, ale Češík jeho zaváhanie nepotrestal. Barani mali naďalej viac z hry, výbornú šancu mal Hudec, no ani on náskok svojho tímu nezvýšil. V závere tretiny tak mohlo udrieť na opačnej strane. Pred Šimonovičovou bránou sa ocitol osamotený Pucher, ktorý našťastie pre domácich neskóroval.

Obraz hry sa v druhej tretine nezmenil. Aktívnejší boli hokejisti spod Urpína a tak bol i naďalej najvyťaženejším hráčom na ploche hosťujúci gólman Škrečko. V polovici zápasu zaujal, inak v monotónnom zápase, zvolenský obranca Hraško, ktorý si vyšliapol na Rumpela. Ten sa po tvrdom náraze od benjamínka v drese súpera len pomaly dvíhal z ľadu. V 32. minúte si domáce tribúny zakričali gól po druhýkrát. Po Tománkovej akcii dopravil puk za Škrečkov chrbát Češík, ale gól padol do posunutej brány a tak ho hlavný rozhodca neuznal. Zanedlho Škrečkovi vyprášil vyrážačku strelou Tománek, stav sa však nemenil ani po Hudecových dorážkach. V samom závere to horelo aj pred domácou bránou. Barani však zubami-nechtami udržali svoj náskok.

Úvod záverečnej časti riadnej hracej doby opäť patril Bystričanom. Na roztápajúcom sa ľade sa však viac bojovalo ako hralo. V 38. minúte sa tlačil pred bránu hostí kapitán Hlinka, no namiesto gólu si na striedačku priniesol zranené zápästie a tak musel ísť na rýchle ošetrenie do šatne. V záverečnej päťminútovke hostia spod Pustého hradu zvýšili obrátky a zavreli domácich vo vlastnom pásme. Už keď sa zdalo, že Barani dotiahnu zápas do víťazného konca prišiel šok. Pol minútu pred koncom zápasu vyrobil nepochopiteľnú chybu brankár Šimonovič a Faith už nemohol nevyrovnať.

V predĺžení sa tímy snažili hlavne neinkasovať a aj preto dospel zápas až k nájazdovému vyvrcholeniu. Aj nájazdom dlho dominovali muži v maskách, ale to len do chvíle, keď sa na nájazd po druhýkrát vybral Roman Tománek. Na druhý pokus si už so Škrečkom poradil a stal sa absolútnym strojcom úspechu svojho tímu.