Druhá najvyššia slovenská futbalová súťaž má po sobote nového lídra. Je ním MFK Dukla Banská Bystrica, ktorá vo Zvolene po dominantnom výkone porazila Trebišov 3:0. Prinášame vám návrat k stretnutiu Dukla – Trebišov so zápasovými štatistikami a vyjadreniami trénera Stanislava Vargu, brankára Matúša Hrušku a strelcov Jakuba Šulca a Davida Depetrisa.

Mužstvo Dukly dominovalo od úvodných minút stretnutia. Herná prevaha domácich sa prejavila na stave stretnutia už v 8. minúte, kedy z prvej strely na bránu otvoril skóre útočník Jakub Šulc, ktorý si pripísal štvrtý presný zásah v aktuálnej druholigovej sezóne.

„Bol to náročný zápas. Terén tiež nebol ideálny a Trebišov bol agresívny, behavý, ale tri body sú, takže super. Pri mojom góle som videl, ako mi David Depetris prihráva, z ničoho nič som sa ocitol sám pred bránou a vyšlo to. Je pekné, že sme prví v tabuľke, ale je toho ešte strašne veľa pred nami a treba myslieť už na ďalší zápas,“ povedal po zápase Jakub Šulc.

Dukla bola aj po góle na 1:0 naďalej aktívna. Banskobystričania si v prvom polčase vypracovali celkovo až 12 streleckých pokusov. Druhým gólom domácich skončila hlavička Davida Depetrisa z 31. minúty. „Ten prvý gól sme dali po peknej akcii na pravej strane. Potom som si zasekol loptu na ľavú nohu a našiel som Kuba Šulca. Dobre to upratal do brány. Pri mojom góle Robo Polievka centroval, ja som si našiel miesto v šestnástke a hlavička tam padla,“ opísal prvé dve gólové situácie David Depetris.

Argentínčan so slovenským pasom nastúpil v rámci II. ligy po prvýkrát v základe a pripísal si asistenciu aj svoj piaty gól v aktuálnej druholigovej sezóne. „Tešil som sa, že idem v lige prvýkrát od začiatku. Som rád, že sme vyhrali, že sme potvrdili tie body, ktoré sme získali vonku. Samozrejme, za gól aj asistenciu som tiež rád. Myslím si, že sme podali dobrý výkon. Mali sme zápasy, v ktorých sme kombinačne až tak dobre nehrali, ale dnes sme ukázali niečo iné. Mali sme veľa šancí, aby sme aj v prvom polčase dali viac gólov. Tešíme sa z výhry, ale budeme zlepšovať tie veci, ktoré potrebujeme,“ zhodnotil Depetris.

Práve nasadením Davida Depetrisa do základu urobil tréner Dukly Stanislav Varga zmenu v rozostavení, keď poslal do hry dvoch útočníkov. Oproti predošlým zápasom tak v strede poľa figurovali len dvaja defenzívni záložníci. „Myslím si, že s Kubom sme hrali dobre. Hrali sme tak, že keď niekto potreboval ísť nižšie do zálohy, tak tam išiel. Pri brániacich situáciách sme pomohli záložníkom, takže si myslím, že to fungovalo dobre,“ povedal o hre v dvojčlennom útoku Depetris.

Zmena nastala aj v obranných radoch, kde namiesto troch stopérov hrala dvojica stredných obrancov. „Je to na trénerovi, ako to postaví. Chytalo sa mi za chalanmi výborne, takže je to jedno, či sú predo mnou dvaja, alebo traja stopéri,“ vyjadril spokojnosť s defenzívnou hrou brankár Dukly Matúš Hruška, ktorý riešil počas zápasu len jednu vážnejšiu situáciu, keď po rohovom kope hlavičkoval v 54. minúte Romulo Silva Santos. „Bola to hlavička na prednej tyči, ale netrafil to ideálne. Lopta išla presne na mňa,“ opísal danú situáciu Hruška.

V druhom polčase videli diváci vo Zvolene ešte presný zásah kapitána Dukly, Róberta Polievku. Bystričanov môže tešiť aj to, že si v aktuálnej druholigovej sezóne udržali vzadu už piatu nulu. „Čisté konto teší celé mužstvo. S tým ideme do zápasu, aby sme neinkasovali. Chalani odviedli výbornú robotu. Povedal by som, že súper nemal vyloženú šancu. Spoluhráči zvládli súperove centre a štandardky, musím ich pochváliť a poďakovať im. Čo sme si povedali v kabíne, to sme chceli splniť. Išli sme si za tým. Už v prvom polčase sme mali šance na tretí, štvrtý gól. Podarilo sa nám dať tretí gól až v druhom polčase, ale sme za to radi,“ zneli pozápasové slová Matúša Hrušku, brankára MFK Dukla Banská Bystrica.

S výkonom mužstva v rozostavení 4-4-2 bol spokojný aj tréner Stanislav Varga, ktorý zhodnotil zápas takto: „Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre. Ja osobne si myslím, že to bol najkomplexnejší a najlepší výkon mužstva pod mojím vedením. Toto bol výkon, ako by mala hrať Dukla Banská Bystrica. Ja osobne som chcel vidieť, aby sme takto hrali s dvomi stopérmi, s dvomi útočníkmi, s dvomi defenzívnymi záložníkmi a dvomi hráčmi na kraji zálohy. Bolo ťažké striedať niekoho, pretože každý hral excelentne. Tak ako dnes, by sme prinajhoršom mali hrať aj v ďalších zápasoch.“

Z tohto zápasu vám prinášame aj podrobné štatistiky. Viac o samotnom stretnutí MFK Dukla – Slavoj Trebišov, sa dozviete v našej reportáži, v ktorej nájdete aj bohatú fotogalériu.

Štatistiky zo zápasu

Góly: 3:0 (2:0)
Strely na bránu: 9:1 (5:0)
Strely mimo bránu: 8:1 (5:1)
Zblokované strely: 3:1 (2:1)
Rohové kopy: 8:2 (6:1)
Fauly: 15:15 (7:9)
Priame kopy: 11:17 (6:7)
Ofsajdy: 3:1 (2:1)