Banskobystrické Občianske združenie URPÍN v spolupráci s TIRISH pubom a Rock klubom TARTAROS pripravuje pre obyvateľov najväčšieho sídliska v Banskej Bystrici Deň Sásovej – Rudlovej. Podujatie sa uskutoční 21. júna na parkovisku na Pieninskej ulici.

den sasovej rudlovej

Organizátori podujatia myslia najmä na deti. Tie sa môžu tešiť na workshop ocitni sa v rozprávke, vyberú svoju obľúbenú rozprávku a ocitnú sa práve v nej. A potom tú svoju rozprávku aj nakreslia, alebo si z plastelíny vytvoria úplne novú rozprávku, no a Braňo Jobus deťom prečíta niečo zo svojich rozprávkových knižiek. Nebude chýbať ani tvorivý kútik, skákací hrad a rôzne súťaže.

Samozrejme, na svoje si prídu nielen deti ale celé rodiny. Či už pri ukážkach starých remesiel a na trhu remeselných výrobkov alebo pri ukážkach umenia šermiarov a sokoliarov.

Počas Dňa Sásovej – Rudlovej vystúpia folklórne súbory a večer sa predstavia mladé banskobystrické a priamo aj sásovsko-rudlovské hudobné telesá, ako aj známe slovenské kapely Vrbovskí víťazi, Karpatské Chrbáty, Horana a syn, Metafora, Grabstein a ďalšie.

Deň Sásovej – Rudlovej sa začína dopoludnia o desiatej a končí o 23. hodine nočnej.

21_Sásová Rudlová