Experti z oblasti podnikania a samotní podnikatelia v stredu 13. mája popoludní predstavia všetkým záujemcom o ponikanie a začínajúcim podnikateľom možnosti podpory štartu podnikania a rozličné nástroje, ktoré im môžu byť nápomocné.

bicDeň otvorených dverí podnikateľského inkubátora v Sásovej začne v stredu 13. mája o 14-tej hodine a potrvá do 18-tej. Podujatie organizuje Business Innovation Center Banská Bystrica (BIC) a Mesto Banská Bystrica.

„Príprava kurzov pre začínajúcich podnikateľov je jednou z dobrých podporných foriem, ktoré sú potrebné k  naštartovaniu vlastného podnikania. Aj takýmto spôsobom chceme prispieť k zvýšeniu podnikateľských možností v Banskej Bystrici,“ uviedol Michal Škantár, poslanec mestského zastupiteľstva a člen Komisie pre financie, správu a hospodárenie.

V rámci dňa otvorených dverí budú mať záujemcovia možnosť získať informácie o vzdelávacom programe „Kurz podnikateľ„, ktorý je pre evidovaných uchádzačov o zamestnanie bezplatný. BIC počas dňa predstaví svoju činnosť a tiež podujatia, ktoré pre začínajúcich podnikateľov aktuálne pripravuje.