Tradičný deň obce Malachov môžete zažiť v sobotu, 19. septembra. Prebiehať bude v športovom areáli Viliama Lustiga na ihrisku v Malachove.

plagat_den_obce-page-001Obec Malachov a tamojšie občianske združenia, spolky, zväzy a organizácie pripravili pre návštevníkov na sobotu pestrý program. Deti si budú môcť vyskúšať skákací hrad, jazdu na koníkoch alebo bungee trampolíny. K dispozícii je aj líčenie kozmetikou Mary Kay či maľovanie na tvár. Pripravené sú tiež kreatívne dielne a súťaže pre deti. Celým podujatím sprevádza Mickey Mouse a Minnie Mouse. Okrem súťaží pre deti, bude v rámci programu už tradične prebiehať tiež súťaž vo varení gulášu.

Novinkou tohtoročného dňa obce je tombola, v ktorej hlavnou cenou bude kamera GoPro. Výťažok z tomboly sa použije na vystavanie chodníka na cintoríne na Baníckej ulici. Okrem GoPro kamery je v tombole ďalším hlavným ťahákom určite aj krásny obraz od tamojšieho akademického maliara Miroslava Bárdiho.

Na akcii nebude chýbať ani vystúpenie detského súboru Malachovček a vystúpenie speváckej skupiny dôchodkýň SKALKY. Pre návštevníkov obce, ktorá získala titul Naj dedinky Slovenska 2014, bude  počas celého dňa pripravené občerstvenie a pri príležitosti dní obce Malachov by sa mal odohrať aj volejbalový turnaj.