Aj tohtoročné Dni obce Lučatín sa uskutočnia v areáli futbalového ihriska TJ Mladosť Lučatín. Oslava prebehne už najbližšiu sobotu, 27. augusta.

plagat3Dni obce Lučatín začínajú o 10-tej hodine zahájením hier pre najmenších. Najmenší návštevníci sa počas dňa môžu tešiť na skákací hrad, maľovanie na tvár, fitnes jumping či na ukážky práce hasičov.

Priamo v čase obeda, teda o dvanástej hodine, odštartuje Lučatínska grilovačka. Súťažiť sa bude v grilovaní bravčového rebierka na drevenom uhlí. Grilovačky sa môže zúčastniť trojčlenné družstvo, ktoré bude mať presne štyridsaťpäť minút na prípravu bravčových rebierok. Do súťažnej trištvrte hodiny sa počíta i založenie ohniska.

Moderátorom hlavného kultúrneho programu bude Ivo Hlaváček. V programe, ktorý začne od 15-tej hodiny sa návštevníkom podujatia Dni obce Lučatín predstavia napríklad aj deti materských a základných škôl.

V rámci folklórneho programu bude predstavený Klub dôchodcov Lúčina, no chýbať nebude ani folklórny súbor Podpoľanec, ktorý len nedávno vydal svoje CD s názvom Bohatstvo chudoby. Súčasťou podujatia bude tiež tanečná zábava a svoj koncert odohrá aj kapela Exelent. Počas osláv budú k dispozícii tiež predajné stánky s občerstvením či suvenírmi.