Sviatok všetkých detí je síce v kalendári až v pondelok 1. júna, no už od tohto piatka môžu deti aj so svojimi rodičmi navštíviť množstvo atraktívnych podujatí s pestrým programom.

Deò detí na Fonèorde, 1.06.2013, Banská BystricaDeťom bude patriť už piatkové dopoludnie na Letisku Sliač. Veliteľstvo vzdušných síl pripravilo program pre najmenších aj tento rok, a ak si so svojimi ratolesťami chcete urobiť deň voľna, na Sliači môžete dopoludnia okrem rozličných súťažných a zábavných atrakcií vidieť aj zoskok parašutistov z vrtuľníka či penovú show vojenskej hasičskej jednotky. Na banskobystrickom Námestí SNP začne program pre deti od 15-tej hodiny. Na deti čaká putovanie plné veselých súťaží, pohybové, kreatívne a poznávacie hry, výtvarný ateliér, tvorivé dielne pre šikovníkov, maľovanie na tvár, retiazkový kolotoč, zábavné atrakcie pre najmenších a samozrejme sladké prekvapenia. Od 16-tej hodiny začne predstavenie Divadla Hotel Maria – Guliverov denník a o 17.00 h koncert Adama Ďuricu.

Sobota bude patriť obľúbeným cestám rozprávkovými lesmi. Kúzla a rozprávkové bytosti budú od ôsmej ráno v lese pri Kremničke, pričom cesta rozprávkovým lesom začína pri miestnej materskej škole. Od deviatej hodiny sa na rozprávkový zmení aj les v okolí areálu Ski Králiky.

Den deti Banska Bystrica, 31.5.2014V banskobystrickej Europe je pripravený Eko víkend detí, počas ktorého je v sobotu od 14-tej do 17-tej hodiny pripravený bohatý program s divadlom pre deti, ale aj Mirom Jarošom a jeho pesničkami pre (ne)poslušné detičky. Rodičia sa so svojimi deťmi môžu vybrať aj do kina. Multikino Cinemax Banská Bystrica v premiére uvedie rozprávku Hurá na futbal. Dospelí pritom zaplatia zľavnenú cenu a na deti čakajú prekvapenia. Na Sliači zorganizujú pre deti športový deň.

V nedeľu sa s deťmi môžete vydať napríklad na zámok do Vígľaša, ale tiež na rozprávkovú cestu na Pustý hrad vo Zvolene, kde budú už od piatka oslavovať Dni mesta a práve nedeľa bude venovaná deťom. Na Sliači bude v nedeľu pripravený program v areáli kúpeľov a popoludní budú oslavovať svoj sviatok aj deti v Sásovej, kde začne tradičný Deň detí – Svet detí o 16.30 h. Viac informácií o jednotlivých podujatiach nájdete v priložených plagátikoch.