Už záver mája ponúkne oslavy detského sviatku. V sobotu 28. mája sa v Selciach, Čachove a na Fuggerovom dvore uskutoční podujatie Hurá MDD, ktoré je  pohľadu rozsahu a návštevnosti považované za najväčšie podujatie v Banskobystrickom kraji venované deťom.

HURÁ MDD 2016 plagát dvojstrannaHurá MDD je pokračovaním podujatia Hurá prázdniny, ktoré sa predchádzajúce štyri roky konalo v Parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici. Hlavným organizátorom podujatia je banskobystrická spoločnosť BCF, s.r.o, spolu s desiatimi obcami Mikroregiónu pod Panským dielom – Selce, Nemce, Špania Dolina, Donovaly, Slovenská Ľupča, Baláže, Kynceľová, Podkonice, Priechod a Lučatín, a hlavným partnerom AKCENT NOVA, s.r.o, ktorá spolu s BCF pripravuje pre účastníkov podujatia letecké prekvapenie.

Cestu rozprávkovým lesom si deti ale aj rodičia prejdú zo SeliecČachova až po Fuggerov dvor (za symbolické štartovné 1 euro na osobu). Na ceste sa stretnú s rozprávkovými postavičkami, ktoré pricestujú až z Bojnického zámku. Štart je naplánovaný na 8.30 hod., vstup do lesa bude každých 15 minút, posledný vstup o 11.30 hod.

DOBRODRUŽSTVO A ZBIERANIE PEČIATOK

IMG_5696Dobrodružstvo bude pokračovať zbieraním pečiatok na zážitkových stanovištiach. V Olympijskom mestečku VŠC Dukly Banská Bystrica čakajú malých návštevníkov športové aktivity s asistenciou profesionálnych športovcov. S All Sports Academy si otestujú lezecké schopnosti a vyskúšajú si aj živý rebrík. Športové disciplíny ako cornhole, discgolf, prekážkový beh či tvorivé dielne nájdu na stanovišti Centra voľného času Havranské. O tom, ako správne recyklovať odpad, sa dozvedia na stanovišti Envirofuture. Na stanovišti hasičov si malí hasiči vyskúšajú triafanie hadicou s vodou na terč. Tešiť sa môžu aj na ukážky hasičských áut, hasičských štvorkoliek a šesťkoliek.

V dopoludňajších hodinách sa uskutočnia dynamické ukážky zložiek policajného zboru a kukláčov. Na ich stanovišti si záujemcovia môžu prezrieť policajné autá, motocykle a výzbroj. Na poludnie sú pripravené atrakcie ako hasičská pena, už v úvode spomenuté letecké prekvapenie a zoskok parašutistov. Stanovište Vydra ponúkne deťom možnosť vyskúšať si zatĺkanie klincov či zdobenie rozprávkového domčeka.

Oddychovou zastávkou bude stanovište Sonytamusic & Helen Doron English, detského hudobného centra, kde si deti budú môcť zahrať na hudobné nástroje a niečo pekné vyrobiť. Pod tajomným rúškom sa ukrýva stanovište Kompas – centrum rozvoja.

TRADIČNE BOHATÝ KULTÚRNY PROGRAM

_DSC1124Chýbať nebude, samozrejme, ani kultúrny program. Začne sa o 10. hod. a už tradične bude bohatý. Predstavia sa detské folklórne súbory Matičiarik z Banskej Bystrice, Vánok zo Seliec a Drienka zo Slovenskej Ľupče. Latino tóny prinesú tanečníčky Janette Fáberová Dance. Detské hudobné centrum Sonyta Music uvedie hudobné vystúpenie s pesničkami v podaní najmenších detí a ich mamičiek.Akrobatické zoskoky, výskoky a preskoky predvedú akrobati zo Slovak Freerun Family. Prekvapením bude Kubíkov song, do ktorého sa deti budú môcť zapojiť. Veľkým lákadlom bude tanečno-divadelné vystúpenie  Smejka a Tanculienky (o 14. hod.).

Všetci, ktorí absolvujú rozprávkový les a stanovištia, budú odmenení krásnymi cenami, medzi nimi napr. pobyt v detskom letnom tábore, wellness vstupy, celodenné rodinné vstupy do Holidayparku Kováčová, lístky na letecké dni SIAF 2016 a veľa ďalších. A keďže u nás je víťazom každý, bez pamätnej medaile neodíde žiadne dieťa. Celým podujatím bude sprevádzať moderátorka Marianna Kovačechová.

A to ešte nie je všetko. Od samého rána (od 9. hod.) bude „v prevádzke“ zábavný park s nafukovacími hradmi a kĺzačkami. Aj tento rok malých návštevníkov poteší vozenie na mega traktoroch a zásahovom vozidle BCF.

Organizačné informácie: Parkovacích miest bude dostatok, parkovanie je zdarma. Od 8. do 16. hod. bude od VÚB na Nám. Slobody každú hodinu premávať kyvadlová doprava do Seliec, Čachova a späť (zdarma). Vstupné sa platí len do Rozprávkového lesa (1 euro), vstupenky sú zlosovateľné.