Keď sa Bystrická hodinka spojí so Spájaním, vznikne krásne charitatívne podujatie plné emócií aj cenných informácií.

Dve rozdielne podujatia, obidve však so stálym miestom v programe mesta. Bystrická hodinka už dva roky každý mesiac prináša Banskobystričanom zaujímavé informácie z histórie mesta. Podujatie Spájanie pravidelne každý rok v predvianočnom čase organizuje finančnú zbierku pre deti a osamelých rodičov z Domu Sv. Alžbety. Vlani sa v rámci Spájania vyzbieralo viac ako 800 euro, ktoré poslúžili na zakúpenie novej kuchynskej linky pre toto krízové stredisko.

Tento rok bude zbierka špecifická. Spájanie sa totiž spojí s Bystrickou hodinkou. A tak vo štvrtok 7. decembra (18.00 h) sa návštevníci decembrovej Bystrickej hodinky, ktorá sa už tradične bude konať v Reštaurácii Národný dom, dozvedia ďalšie zaujímavosti z histórie nášho mesta a regiónu a zároveň budú môcť prispieť na dobrú vec. Hovoriť sa tentoraz bude o histórii včelárstva v Banskej Bystrici a prednášať bude odborník naslovovzatý, riaditeľ Strednej odbornej školy Pod Bánošom Pavel Fiľo.

Na podujatí v Národnom dome nebudú chýbať ani deti z Domu sv. Alžbety. Už tradične vyrobia drobné darčeky, ktorú venujú každému návštevníkovi. Tento rok im zbierka pomôže pri kúpe novej sušičky bielizne.

Všetkých účastníkov Bystrickej hodinky a Spájania určite poteší vystúpenie víťaza súťaže Zem spieva, jubilujúceho Folklórneho súboru Urpín.

Organizátorom Bystrickej hodinky je o.z. Banskobystrický okrášľovací spolok, ktorý spolu s partnerskými organizáciami Rotary club Banská Bystrica, o.z. Erika Karová a o.z. KOMPAS – centrum rozvoja organizuje aj Spájanie.