Na pôdu druholigového nováčika bývalý účastník najvyššej súťaže napriek všeobecným predpokladom necestoval v úlohe favorita. Klub sa po vypadnutí z najvyššej súťaže trápi nielen po organizačnej a finančnej stránke, ale aj herne v príprave.

Z tretej ligy rozbehnutý tím trénera Jozefa Majoroša vystužený bývalými ligovými hráčmi akými sú Ján Novák, Peter Bašista, Miroslav Barčík a ďalší, nedali červeno-bielym veľa z hry zápasu úvodného kola Doxxbet ligy skupiny západ. Nielen stále nevyriešené financovanie starých dlhov, ale tiež len postupne doplňovaný káder, priniesli tímu Ľubomíra Faktora počas letnej prípravy iba jedinú výhru. Aj keď v klube zostali skúsení hráči ako brankár Peter Boroš, obrancovia Saša Savič či Marián Had a vrátiť sa má aj záložník Michal Pančík, na stabilizáciu v druhej lige bude potrebné odovzdať na ihrisku viac.

FK Dukla Banska Bystrica - MFK Lokomotiva Zvolen futbal 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.V sobotu v Borčiciach rozhodovali zápas práve najkvalitnejší hráči na súpiske domáceho celku. Iskra si svoj štart v druhej najvyššej súťaži vychutnávala od začiatku, aj keď Dukla sa snažila kontrovať. Lenže niekdajšia legenda žilinského futbalu Miroslav Barčík, ktorý je v Borčiciach druhú sezónu, otvoril skóre zápasu už v 11. minúte. Ani fanúšikovia spod Urpína, ktorí prišli svojich podporiť na Považie, nepriniesli Dukle výraznejší vietor do plachiet. A to aj preto, že tréner Faktor musel ešte v prvom polčase nútene striedať zraneného Hrica, po prestávke pre svalové zranenie aj gólmana Boroša. V druhom polčase sa prejavila absencia kvality a rozdielového hráča na strane hostí. O dva presné zásahy sa postaral niekdajší kráľ ligových strelcov a ex-reprezentant Ján Novák, na čo Dukla nedokázala adekvátne reagovať. O čestný úspech Banskobystričanov sa až v 88. minúte postaral nový rakúsky ofenzívec v službách Dukly Haris Garagić. Bodku za stretnutím ale dali opäť domáci. V nadstavenom čase premenil nariadený pokutový kop útočník Emil Le Giang.

Zápas 1. kola Doxxbet ligy – skupiny západ

TJ ISKRA Borčice – FK Dukla Banská Bystrica 4:1 (1:0)
Góly: 11. Barčík, 52. a 79. Novák, 90. E. Le Giang z 11. m – 88. Garagić. ŽK: 72. A. Plavšić, 85. Augustini – 63. Urgela. Zápas v Borčiciach sledovao 1253 divákov.

Zostava TJ ISKRA Borčice: Preković – Siva, Klabník, Bašista, Decký, Augustini, Barčík, Gábor, Púček (68. E. Le Giang), Novák (82. Mačina), Plavšić (74. Luhový).

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš (46. Polóny) – Vodecký, Nikolić, Had, Savić, Urgela (63. Bašović), Willwéber, Snitka, Hric (24. Kostadinov), Garagić, Šovčík.

Prvý domáci zápas sezóny čaká na banskobystrických futbalistov na Štiavničkách v sobotu 8. augusta, kedy o 17-tej hodine privítajú B tím Žiliny. Vstup na tento prvý zápas bude pre divákov voľný.