Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica dokázali v utorok večer zdolať na svojom ľade trenčiansku Duklu. Po troch domácich prehrách si tak konečne mohli užiť víťaznú ďakovačku so svojimi fanúšikmi. Okrem nich však barani potešili aj bývalého kapitána Bystričanov Tomáša Surového, ktorý sa pred zápasom oficiálne rozlúčil s bohatou hráčskou kariérou.

Spomienkové video, skandovanie fanúšikov, potlesk v stoji, hodnotné dary, ale aj emócie. To všetko nechýbalo pri predzápasovej rozlúčke Tomáša Surového s aktívnou hráčskou kariérou. „V prvom rade som veľmi vďační a vážim si to, že mi to klub pripravil. Pri pozeraní toho videa mi prešla kariéra hlavou a mysľou a samozrejme to bolo trošku emotívne. Som veľmi vďačný, že som takúto rozlúčku mohol absolvovať a ako som povedal, vďaka patrí všetkým, ktorých som počas rozlúčky spomenul“, opísal svoje pocity bývalý kapitán baranov.

Aj keď oficiálna rozlúčka prišla až pred zápasom s Trenčínom, o ukončení kariéry sa vedelo niekoľko mesiacov. „Zatiaľ som s tým rozhodnutím zmierený, takže uvidíme časom. Samozrejme, časom asi každý hráč ľutuje, rozmýšľa či mohol alebo nemohol hrať, ale zatiaľ je ten stav taký, že to je v poriadku a som vďačný za to čo som mal“, zamyslel sa nad svojím rozhodnutím Tomáš Surový, ktorý má za sebou bohatú sa úspešnú kariéru.  „Medzi najkrajšie momenty kariéry patrí to, že som hral v NHL a skóroval tam, a keďže hokej je kolektívny šport tak samozrejme striebro na majstrovstvách sveta a tri domáce tituly“, vyzdvihol vrcholy kariéry bývalý reprezentant a hráč NHL.

Kapitánske céčko na hrudi prebrala po Surovom dlhoročná opora obranných radov baranov. „Keďže sa Tomáš lúčil, sme veľmi radi, že sme vyhrali. Výhru samozrejme venujeme jemu. Sú to pre nás veľmi cenné body za veľmi vydreté víťazstvo. Hrali sme naplno viac než 60 minút“, vyjadril spokojnosť s výsledkom Ivan Ďatelinka.V samotnom zápase videli diváci atraktívny hokej, ktorému však chýbali góly. „Trenčín hral dobre oslabenia, nám to moc v presilovkách nešlo. Vedeli čo hráme a dávali si na nás pozor. V nevyužitých presilových hrách som videl to, čo nám chýbalo k zisku troch bodov, ale sme radi aj za dva body“, zhodnotil súčasný kapitán Banskej Bystrice.

Dobrý zápas odohral aj ďalší pilier obrany HC’05. „Zápas bol stále na našej strane, hrali sme dobre, tlačili sme. Oni mali len kúsok z hry, mali nejaké brejky, ale v podstate nič také vážne. Trenčania dali síce prvý gól, ale zlomili sme to na našu stranu, čo je dôležité“, vyjadril sa presvedčivo Vladimír Mihalik, ktorý mohol v predĺžení rozhodnúť o výhre svojho mužstva. To však najprv muselo prežiť oslabenie troch proti štyrom. „Bola to dlhá oslabovka, z posledných síl som išiel dopredu, lebo som videl, že môžeme ísť do prečíslenia. Mohol som dať gól a mohol som byť hrdina, ale nevyšlo to, tak som to posunul Joonovi a ten to spravil pekne. Tým ma vyslobodil, lebo som od únavy už ani nevidel“, opísal vtipne rozhodujúci moment stretnutia robustný obranca.

Fanúšikovia baranov odchádzali po troch domácich prehrách v utorok večer zo štadióna konečne spokojní. Postaral sa o to Joona Jääskeläinen. „Videl som príležitosť ísť dopredu, išiel som a vyšlo to. Je to skvelé, keďže sme získali dva body. Bol to ťažký zápas, tvrdo sme pracovali a myslím si, že sme v ňom dominovali. Na oba góly sme sa nadreli. Bolo ťažké vyhrať po troch prehrách na domácom ľade. Dostali sme prvý gól, po ktorom sme boli trochu frustrovaní, ale bojovali sme ďalej a strelili vyrovnávajúci gól“, opísal svoj gól a samotný priebeh zápasu šikovný fínsky útočník.

Banskobystrická kabína sa už musí pripravovať na piatok, kedy čaká na baranov derby vo Zvolene. „Derby je derby, tam sa ide vždy naplno. Čaká nás veľmi kvalitný súper a verím tomu, že to zvládneme“, vyjadril sa k najbližšiemu zápasu Ďatelinka. „Myslím si, že Zvolen má dobrý tím, viac o nich neviem. Bude to ťažký zápas pre oboch“, dodal hrdina večera Jääskeläinen. Derby zápas vo Zvolene sa odohrá v piatok, 4. októbra o 18:00 hod.