Spoločný odber krvi s olympijským víťazom Matej Tóthom v športovej hale na Štiavničkách sa uskutoční v sobotu 10. septembra od 8.00 hod. Darovať krv bude možné do 11-tej hodiny.

olympijská kvapka krviMateja Tótha sme len nedávno mohli privítať ako olympijského víťaza na Námestí SNP v Banskej Bystrici. V rámci vítania chodeckého šampióna Mateja, bola uskutočnená aj autogramiáda.  Pre tých, ktorí sa vo štvrtok 25. augusta nemohli zúčastniť spomínaného vítania a ani autogramiády, je tu ďalšia možnosť ako získať autogram od Mateja Tótha. Darovanie krvi bude totiž spojené s autogramiádou nášho olympionika.

Podujatie je organizované v rámci druhého ročníka charitatívnej akcie Daruj krv s olympionikom. Darovanie krvi organizačne zabezpečuje nadácia Slovenského olympijského výboru v spolupráci so Slovenským olympijským výborom, Národnou transfúznou stanicou Slovenskej republiky a Slovenským červeným krížom.

Počas jubilejného prvého ročníka podujatia Olympijská kvapka krvi darovalo krv celkovo 114 darcov. Cieľom projektu je, aby široká verejnosť prišla darovať krv ľudom, ktorí to skutočne potrebujú. Počas soboty darovanie krvi prebehne aj na východe Slovenska, konkrétne v Košiciach. Do metropoly východu zas zavítajú slovenské reprezentantky v trojskoku a skoku do diaľky, Janka a Danka Velďákové.