V marci sme Vás informovali o stavbe jednopodlažného obchodného domu, ktorý bude medzi bývalým Tescom a obytným domom. Mimochodom, dôvodom zastavenia prác spoločnosti Manson s.r.o. na obytnom dome  bolo, že sa menil majiteľ a prebiehal výber nového dodávateľa. Od tohtoročnej jari sa však práce opäť rozbehli. Rušno však nebude len na Sládkovičovej ulici, ale aj medzi Zvolenskou cestou a Sládkovičovou ulicou, kde vzniká veľká obchodná zóna. Pri výjazde z Banskej Bystrice smerom na Zvolen sa tak na pravej strane zaplní aj posledný, veľký zelený priestor.

Odbočka vpravo je vjazd zo Zvolenskej cesty (pohľad v smere na Zvolen)

Idea na vytvorenie projektu retailového centra v Radvani však vznikla už v roku 2008. Primárne sa malo jednať o menšiu zónu, ale vzhľadom na záujem investorov a nájomcov sa rozloha Radvaň parku zväčšila z 8-12 hektárov na 15. V prenájme tak nakoniec bude viac ako 40 000 metrov štvorcových obchodných plôch a k dispozícii bude zhruba 1 500 parkovacích plôch.

Dopravné napojenie bolo skolaudované už minulý rok na jeseň. A na jeseň 2011 sa začne s výstavbou samotných objektov. Vjazd do obchodnej zóny bude spočiatku len zo Zvolenskej cesty, až neskôr aj z ulice Sládkovičova, čím vznikne ďalšie prepojenie Sládkovičovej ulice so Zvolenskou cestou. A navyše je v pláne aj smerovanie mestskej hromadnej dopravy popri obchodnej zóne, informoval BBonline.sk Jozef Kysela, spolumajiteľ Real Building Group, ktorá je developerom projektu spolu s rakúskou firmou Atrios. Na jar 2012 je plánované otvorenie predajní Mobelix (žltý objekt A) a Kika (G), ktoré budú veľmi dobre viditeľné zo Zvolenskej cesty a dvoch nájomných objektov (B a C), v ktorých si podľa Kyselu prenajmú priestory „JYSK, Mountfield, Planeo elektro, Decodom, Pre Deti, Eurosofa a ďalší.“ V tejto prvej etape sa prenajme len cca 15 000 metrov štvorcových a ďalších 25 000 pribudne v druhej fáze. Do roku 2013 sa potom dobudujú ešte dva nájomné objekty a jeden objekt určený pre konkrétneho maloobchodného predajcu. Celkovo Radvaň park ponúkne okolo 300 pracovných miest.

Plán projektu Radvaň park

Obchodná zóna je navrhnutá ako obchodné centrum typu Fachmarkt. Jedná sa o samostatné nájomné objekty s vchodmi priamo z centrálneho parkoviska“, vysvetľuje koncepciu Radvaň parku Jozef Kysela. Aby centrum pôsobilo kompaktne, jednotlivé stavebné objekty budú mať jednotný dizajn a odlišné budú len farbou fasády. Ako každé obchodné centrum, aj Radvaň park sa snaží ponuku nájomcov nakombinovať tak, aby tvorili komplexnú a príťažlivú ponuku pre zákazníkov a zabezpečili tak nielen pohodlné nakupovanie širokého spektra tovaru, ale aj oddych pri káve či jedle. O spríjemnenie prostredia obchodnej zóny sa má postarať aj zeleň, ktorá bude vysadená približne v rozsahu, aký znázorňuje plánik. A čím sa Radvaň park mieni odlišovať od ostatných obchodných zón? „Zákazník môže jednoducho zaparkovať presne tam, kde chce nakúpiť. Ušetrí tak čas a je to pre neho pohodlnejšie. Takéto obchodné centrá fungujú napríklad v Amerike, ale etablovali sa úspešne už aj v Európe a na Slovensku“, ozrejmil pre BBonline.sk developer projektu.