Banskobystrický amfiteáter hostil v časoch najväčšej slávy aj také legendy svetovej rockovej či metalovej muziky ako Iron Maiden alebo Nightwish. Minulý rok sa podarilo tunajší kultúrny stánok obnoviť, a tak opäť môže privítať koncerty veľkých rozmerov.

ACCEPT. Za starých čias v československu známi ako „Akcept“, sa v osemdesiatych rokoch stali druhou najúspešnejšiou rockovou/heavy metalovou nemeckou kapelou všetkých čias v medzinárodnom meradle. Nezameniteľný hlas Udo Dirkschneidera a k tomu mimoriadne vydarené a silné diela – albumy ako Accept, I´m a Rebel, Restless and Wild, Breaker ale najmä Balls to the Wall (1983),  Metal Heart (1985) a Russian Roulette (1986) sa navždy zapísali do sŕdc fanúšikov ťažkého kovu. Skupina sa etablovala na všetkých dôležitých hudobných trhoch – v USA, Európe a v Japonsku a predaje ich albumov šli do miliónov z každého jedného.

Accept plagat BBŽiaľ, zvykne sa vyskytnúť zádrheľ, ktorý spomalí rast kapely a tým sa koncom osemdesiatych rokov stal ochod Uda Dirkschneidera z postu speváka a napriek albumu Eat the Heat (1989) s Davidom Reeceom za mikrofónom nastáva útlm kariéry ACCEPT.

Prvý veľký comeback zažili ACCEPT v roku 1993. Podarilo sa nemožné, prišiel album Objection Overruled s navrátivším sa UDOm a radosť fanúšikov na celom svete nemala konca kraja. Vynikajúce recenzie, svetové turné po každom ďalšom albume. Po albumoch Death Row (1994) a Predator (1996)  Accept opäť zažíva rozchod, Udo sa plne venuje svojim sólovým aktivitám s U.D.O. A ostatní členovia svojim projektom, kapelám a producentrkým aktivitám.

Comebackovým albumom ACCEPTu sa stal Blod of Nations z roku 2010 v vynovenej zostave. Nadšenie z návratu kapely bolo asi ešte väčšie ako v roku 1993, aj keď bez poznávacieho hlasu Uda Dirkschneidera, ktorý sa v Bystrici predstavil minulý rok. Nasledovník albumu – Stalingrad: Brothers in death z roku 2012 opäť skvelý a všetko funguje ako má.

Akýmsi spôsobom sa podarilo, že na Slovensku ACCEPT nehrali vlastne nikdy, ani v zostave z rokov osemdesiatych ani aktuálnej.

V roku  2014 po vydaní albumu Blind Rage absolvovali megaúspešné svetové turné pozostávajúce z 49 koncertov a ktoré videlo takmer 1 milión fanúšikov. Hlad po kapele je taký veľký že Accept v roku 2015 budú pokračovať v prezentácii nového albumu a starých hitov s až 2-hodinovou show. A práve v rámci tohto pokračovania sa konečne predstavia aj Slovensku a to  28. mája 2015 v Banskej Bystrici na amfiteátri.

Mark Tornillo znie meno vokalistu, ktorý asi viac ako plnohodnotne nahradil Uda Dirkschneidera za mikrofónom a v zostave Peter Baltes basgitara, Wolf Hofmann (gitara), Herman Frank (gitara) a Stefan Schwarzmann (bicie).

Kapela nahrala opäť silnejší album ako predchodca a aj ten pred ním a živé koncerty kapely sú doslova „jedna báseň“. Je na čo sa tešiť a preto sa už „teší“ aj vynovený amfiteáter v Banskej Bystrici na to, že opäť bude zaplnený ako v časoch, keď tam hrali legendy ako Iron Maiden, alebo rozbiehajúci sa Nightwish.

Samozrejme, že tento výnimočný deň nebude pre Slovensko len o jednej kapele. Accept bude mať aj hostí. Medzinárodne uznávanú kapelu, českú a slovenskú legendu a dve mladé štýlovo príbuzné štartujúce kapely z domácich pódií.

Vstupenky sú už v predpredaji prostredníctvom siete ticketportal. Vstupenka bude do konca januára za Vianočnú cenu 22,- € a potom každý mesiac vyššia o 1,- €.