Stredoslovenská galéria pripravila pre verejnosť cyklus letných fotodielní. Témy jednotlivých stretnutí budú inšpirované dielom Dominika Skuteckého. V roku 2014 si pripomíname 165. výročie narodenia tohto významného bystrického maliara.

po stopach skuteckehoZároveň ubehlo 20 rokov od sprístupnenia stálej expozície v rodinnej vile umelca na Hornej ulici 55. Galéria v lete pre verejnosť sprístupní aj výstavu ďalších Skuteckého diel, ktoré nie sú súčasťou stálej expozície.

Prvá letná fotodielňa s názvom Po stopách Dominika Skuteckého sa uskutoční v utorok 8. júla  o 15.00 hod. Začína vo vile Dominika Skuteckého, kde si návštevníci pripomenú vybrané maliarove diela. Z vily sa potom presunú spolu s lektorkami cez mesto až na Dolnú ulicu a pokúsia sa nájsť zákutia Banskej Bystrice zobrazené v Skuteckého obrazoch. Nájdené miesta zachytia fotografickou technikou camera obscura na fotocitlivý materiál. Fotky si na záver vyvolajú vo fotokomore.

Fotodielňa sa uskutoční v rámci projektu Fotodielne a výtvarné dielne v meste, ktorý je súčasťou Projektu LETO – Kultúra pre ľudí. Tento projekt bol občanmi podporený v rámci participatívneho rozpočtu mesta Banská Bystrica. Ďalšie letné fotodielne sa uskutočnia 22. júla, 12. augista a 26. augusta 2014.

Trvanie dielne do 17.00 hod.
Aktivita je vhodná pre dospelých, študentov, žiakov a pre rodiny s deťmi od 6 rokov.
Vstupné: 2,50 € dospelí / 1 € deti, žiaci, dôchodcovia / ZŤP zdarma

Viac informácii sa dozviete na stránke Stredoslovenskej galérie.