V pondelok popoludní o 16.15 h došlo k dopravnej nehode v katastri obci Veľká Lúka, ktorú už vyšetruje zvolenská polícia.

DSC_0003Mladá 27-ročná cyklistka z Banskej Bystrice išla na bicykli pri pravom okraji cesty v smere jazdy od obce Veľká Lúka na Sliač, keď náhle v bezprostrednej blízkosti vošla do jazdnej dráhy 58-ročnému vodičovi z Dobrej Nivy.

„Vodič jazdil na osobnom motorovom vozidle Fiat Punto rovnakým smerom a cyklistku predchádzal v ľavo, pričom došlo k zrážke cyklistky. Po zrážke vodič vyšiel s vozidlom mimo cestu do priekopy, v smere svojej jazdy, kde sa prevrátil na ľavý bok. Cyklistka pri nehode utrpela ťažké zranenia s dobou liečenia viac ako 42 dní. Alkohol u cyklistky zistený nebol. U vodiča bola dychová skúška pozitívna, namerali mu 0,82 miligramu alkoholu, čo je 1,71 promile,“ priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Voči vodičovi tak bude v krátkom čase vznesené obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Celková škoda, ktorá pri dopravnej nehode vznikla, je odhadnutá na asi 2200 eur.