Najvýznamnejšie medzinárodné cyklistické podujatie organizované na Slovensku síce v tomto roku do Banskej Bystrice nezavíta, ale našim regiónom prejde. Vodiči automobilov musia s cyklistickým pelotónom počítať vo štvrtok, pokiaľ budú smerovať na sever od mesta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA„Vo štvrtok 3. júna v čase od 12.30 hodiny do 14.30 hodiny bude úplná uzávera cesty 1/59 – Donovaly a cesty 1/14 – Šturec v obidvoch smeroch. Žiadame všetkých vodičov, ktorí budú v uvedený deň prechádzať Banskou Bystricou a budú smerovať na Martin alebo Ružomberok, aby boli disciplinovaní a ohľaduplní, aby dbali na zvýšenú pozornosť a opatrnosť v cestnej premávke a strpeli dočasné obmedzenie na horských prechodoch v okrese Banská Bystrica,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Preteky zaradené do kategórie 2.2 medzinárodného kalendára UCI štartujú v utorok časovkou v Košiciach. Štvrtková tretia etapa prechádzajúca našim regiónom bude najdlhšia a svojím profilom i najnáročnejšia. Povedie z Liptovského Hrádku do Trenčína a merať bude celkom 225,8 kilometra. Cyklistov čaká v našom regióne zjazd z Liptova a následné stúpanie do Turca. Už 57. ročník pretekov Okolo Slovenska vyvrcholí na nábreží Dunaja v hlavnom meste v sobotu 8. júna.