cyklistika, cyklisti, Okolo Slovenska 2009 - FRMedzinárodný cyklistický maratón Tour de volcano Poľana so štartom i cieľom v Banskej Bystrici sa uskutoční už túto nedeľu 6. júla.

Preteky pod záštitou mesta Banská Bystrica, ktoré sú zaradené do medzinárodného kalendára cestných cyklistických maratónov, organizuje CK Banská Bystrica, čo je zárukou ich vysokej kvality.

Trať pretekov povedie od Banskej Bystrice cez Podbrezovú, Brezno, Čierny Balog, Lom nad Rimavicou, Hriňovú, Skliarovo, Detvu, Dúbravy, Očovú, Zolnú, Sebedín, Bečov, Čerín, Dolnú Mičinú, Hornú Mičinú, Môlču, Šalkovú späť do Banskej Bystrice, kde sa pôjde okolo najväčšieho krátera sopky v Strednej Európe.

Príďte otestovať svoju vytrvalosť a porovnajte si svoju kondíciu s ďalšími piatimi stovkami ľudí zo Slovenska i zahraničia na medzinárodnom cyklistickom maratóne Tour de volcano Poľana. Viac informácií nájdete na oficiálnom webe Tour de volcano.

Oficiálny slávnostný štart pretekov sa uskutoční na parkovisku na Mičinskej ceste o 10.30 h. Pretekári sa odtiaľ presunú k ostrému štartu preteku, ktorý sa uskutoční podobne ako pri veľkých cyklistických pretekoch už za jazdy za mestskou časťou Šalková. Cieľ Tour de volcano bude potom opäť na parkovisku na Mičinskej.