Cyklisti Roman Zrelica, Martin Fraňo, Lukáš Bátora a Jozef Palčák získali uplynulú sobotu pre CK Banská Bystrica titul majstrov Slovenska v cestnej cyklistike, konkrétne v časovke družstiev.

ck bb 1Celkom 51 kilometrov dlhú trať v Tepličke nad Váhom prekonali víťazní banskobystrickí pretekári priemernou rýchlosťou 47,55 kilometra za hodinu v čase 1:04:20,8. V okolí žilinského automobilového závodu na pripravenom okruhu zdolali aj favorizovaný tím CK Epic Dohňany v súčte o viac než jednu minútu. „Príprava na tieto preteky nebola ideálna z časových dôvodov, či veľkého pracovného vyťaženia členov tímu. Sme predsa len amatéri s normálnymi pracovnými povinnosťami a navyše bývame dosť ďaleko od seba. Prvý tréning spolu sme absolvovali doobeda pred štartom pretekov, kde sme doladili striedanie. Pred dvoma týždňami nám odišiel Čanecký, s ktorým by sme boli ešte silnejší, no možno to nás ešte viac zomklo a hnalo. Haring nemohol posilniť druhý tím a pomôcť mu k bronzu, pretože štartoval na Svetovom pohári v MTB. Toto bol náš vrchol sezóny, čo sa týka republikových šampionátov. Som naozaj šťastný, že sa nám to podarilo s veľkou rezervou a k dvom titulom Haringa z cyklokrosu a MTB maratónu sme pridali ďalší,“ zhodnotil manažér klubu Martin Fraňo.

Druhý tím CK Banská Bystrica v zložení Ladislav Longauer, Miroslav Debnár, Jakub Vančo a Rudolf Rusina skončil na piatom mieste, zo siedmich zúčastnených tímov, keď na svojich víťazných kolegov celkovo stratili takmer štyri a pol minúty.

Banskobystrický amatérsky cyklistický klub sa zúčastnil aj na nedávnom najväčšom a najznámejšom domácom etapovom závode Okolo Slovenska, kde sa Martin Haring umiestnil na vynikajúcom 31. mieste. Na 57. ročníku pretekov zaradených do medzinárodného kalendára pretekov druhej kategórie UCI boli Banskobystričania jediným amatérskym tímom.