Dvadsaťpäť ročný futbalový obranca Róbert Klučiar sa po dlhšej prestávke spôsobenej zranením vrátil do sveta profesionálneho futbalu. V uplynulých dňoch spečatil svoju najbližšiu budúcnosť s írskym tímom Limerick F.C., ktorý jedenásť kôl pred koncom súťaže vedie druhú najvyššiu írsku ligu.

Banskobystričan, ktorý bol v minulosti členom národných výberov do 20 a 21 rokov, si v drese Dukly Banská Bystrica zahral aj najvyššiu domácu súťaž. Neskôr pôsobil v Podbrezovej a v českej Čáslavi. „V Čáslavi sa mi zapálila achilovka. Bol som na operácii, po ktorej mi doktori povedali, že si futbal už nezahrám,“ spomína Klučiar. Pri pretrvávajúcom zranení nezostávalo absolventovi banskobystrickej Obchodnej akadémie iné, ako uplatniť svoje nešportové schopnosti v praxi a robil obchodného zástupcu. Popri tom sa napríklad vlani stal aj redaktorom portálu BBonline.sk a to nielen v športovej oblasti. „Najskôr som rok vôbec nebehal, potom som chodil raz týždenne s chalanmi hrávať miniligu. V marci som prišiel za bratom do Írska, že si tu nájdem robotu. Slováci tu hrávajú dvakrát týždenne futbal, začal som chodiť s nimi a noha poslúchala, tak som začal s denným tréningom,“ približuje náš bývalý kolega.

Jeho brat začal oslovovať írske kluby a ozval sa Limerick, ktorý si Klučiara pozval na skúšku, po ktorej súhlasili s podpisom zmluvy. „Čo sa týka peňazí i podmienok je to trochu slabšie ako na Slovensku, ale v mojom prípade je to aj kvôli odmlke a zraneniu. Myslím si však, že je tu väčšia šanca dostať sa do Anglicka, čo je mojím snom od malička. Po sezóne sa ukáže, či ma bude Limerick chcieť alebo pôjdem na skusy práve do Anglicka. Ak klub postúpi, rád by som zostal v Limericku.“

Limerick patrí medzi známejšie írske kluby, keď si v minulosti v európskych súťažiach zahral s Realom Madrid, Southamptonom či talianskym FC Turín. A aj keď v takmer 60-tisícovom meste svetu športu vládne rugby, miestni obyvatelia sa už tešia na priateľský zápas so slávnym milionárskym klubom – Manchesterom City, ktorý je naplánovaný na 5. augusta. Odohrá sa práve na najväčšom miestnom štadióne Thomond Park s kapacitou 25 tisíc divákov, ktorý prioritne slúži rugbystom. Hviezdam svetového futbalu sa postaví aj mladý Banskobystričan: „Bude to pre mňa veľký deň. Na zápas sa chystá aj veľa mojich kamarátov a fanúšikov z Killarney,“ dodáva Klučiar.