Od piatka až do nedele sa Banskobystričania môžu tešiť na vôňu kávy, ktorá  zaplaví Námestie SNP v rámci ďalšieho ročníka podujatia Coffee Fiesta.

Coffee Fiesta 2014, Banská BystricaJedenásť  prevádzok sa predstaví prípravou skvelých káv, privítaním známych osobností z Banskej Bystrice, ale aj Slovenska, a príjemnou atmosférou. Cez víkend sú pre vás pripravené rôzne baristické súťaže a zavítajú k nám výborné slovenské ale aj svetové pražiarne kávy.

Podujatie Coffee Fiesta však nebude len obyčajným podujatím o káve. Jednou z hlavných myšlienok je pomôcť ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú, ako aj minulý rok to bude pomoc občianskemu združeniu Svetielko nádeje. V piatok 26.6. tak môžete zájsť do jednotlivých zapojených prevádzok, kde vás od 16.00 do 17.30 h obslúžia známe osobnosti ako napríklad hokejisti Tomáš Surový, Lukáš Bambúch (Piano bar), Dušan Pašek mladší či Lukáš Handlovský (Beniczky), chodec Matej Tóth (Impresso), hráči amerického futbalu Deamons a Patriots (U Kemov), thaiboxer Vladimír Moravčík (N-Joy), päťbojár Filip Lichanec (Avenue) ale aj rôzni hudobníci, ako napríklad Katka Koščová a Slovak Tango (Leroy).

Celý výťažok z predaja kávy pôjde občianskemu združeniu Svetielko nádeje. Táto myšlienka spojiť príjemné s užitočným vznikla už v roku 2014, kedy sa za pomoci Anastasie Kuzminovej, či Mateja Tótha podarilo vyzbierať vyše 1 200 eur.

Coffee Fiesta 2014, Banská BystricaPiatok je však len sprievodným programom Coffee Fiesty, určite sa oplatí navštíviť Záhradu- centrum nezávislej kultúry cez víkend 27. a 28. júna. V sobotu sa môžete tešiť na súťaž o najlepšieho bystrického baristu, či súťaž s názvom Brewers Cup, ktorá je zameraná na alternatívnu prípravu kávy. Súťažiaci predstavia svoj výber kávy a aj jej prípravu. Program doplní vystúpenie kapely Pas de Pitié. V nedeľu sa už bude v Záhrade hľadať najlepší slovenský barista. Okrem toho sa môžete tešiť aj na skvelé jedlo, víno či koktejly, ktoré namieša skvelý slovenský barman, pôsobiaci v jednom z top 10 barov na svete American bar, Savoy Hotel London – Martin Hudák.

Celkovo sa na podujaí predstaví osem pražiarní kávy. Bude to Casino Mocca (Maďarsko), Goriffee (Slovensko), 9 Grams Coffee (Slovensko), Green Plantation (Slovensko), Illimité Roastery (Slovensko), Kavala (Slovensko), Karma Coffee Roasters (Poľsko) a Rebel Bean (Česko). Bližší program a viac informácií o podujatí nájdete na stránke coffeefiesta.sk.