Deti zbožňujú školu hrou aj preto, že to nie je jednosmerná a často nudná prednáška z učiteľovej strany. Bohužiaľ, toto je ešte stále častá prax na školách, ale na povrch sa derú signály, že je záujem to zmeniť – napríklad interaktívne tabule, ktoré deti zbožňujú. Jednou z metód, ako deti niečo naučiť hrou, sú interaktívne hračky. Kedysi medzi tie najobľúbenejšie patrilo Lego, z ktorého ste mohli postaviť čokoľvek a okrem jemnej motoriky zlepšovalo aj detskú predstavivosť, kreativitu a logické uvažovanie. Dnes Lego robí stavebnice, z ktorých postavíte jedine to, čo vidíte na obale. A toto sa rozhodli zmeniť v detskom centre Brick by Brick.

lego-ccKreatívne centrum pre deti

Ako už samotný názov napovedá (Kocka po kocke) ide o kreatívne centrum vzdelávania pre deti, v ktorom sa hravou formou učia o rôznych témach – história, technika, staviteľstvo či stroje. A to všetko za pomoci stavebnice Lego. Toto centrum má pre deti pripravené programy pre rôzne vekové kategórie – na svoje si tu prídu deti od 2 do 14 rokov. Ale aj dospelí, ktorí si chcú užiť teambuilding hravou formou a trošku sa uvoľniť.

Ako prebiehajú hodiny

Deti sú rozdelené do dvojíc, takže okrem jemnej motoriky a kreativity si zlepšujú aj schopnosť spolupracovať. Na hodine je prítomný lektor, ktorý im na začiatku predstaví tému, porozpráva im napríklad o vrtuľníku a ukáže deťom predlohu postavenú z Lega. Následne ho majú deti postaviť podľa podrobného návodu a na záver hodiny sa s ním pohrajú a aj vyskúšajú, či naozaj funguje tak, ako im povedal lektor.

Aj tábory a narodeninové oslavy

Okrem hodinových kurzov pre deti im centrum Brick by Brick ponúka aj možnosť organizovať narodeninové oslavy v príjemnom prostredí. V prípade, že by si deti tento spôsob učenia a hlavne hry zamilovali, sú pre nich pripravené denné tábory. Chcete sa dozvedieť o tejto metóde učenia hravou formou viac? Navštívte stránku Brickbybrick.sk.