Vybrať si dnes kvalitný nábytok je omnoho náročnejšie ako pred pár rokmi. Počet nábytkárstiev z roka na rok rastie a každé jedno z nich dosahuje tržby, ktoré mu umožňujú venovať sa podnikaniu aj naďalej.

Ak si však zákazník chce vybrať dobrý nábytok, čo si musí pri jeho výbere všímať?

Zmontovaný nábytok alebo demontovaný nábytok?

Pri výbere nového nábytku je dôležitá hlavne cena. Dôležité je ale vedieť, či vám nábytok, ktorý si vyberiete a ktorý si objednáte, dovezú zmontovaný alebo demontovaný. Ak nie ste kutil a skladanie nábytku vám nie je pochuti, niekedy je lepšie priplatiť si za službu montáže nábytku, ktorú ponúkajú viaceré nábytkárstva.

Treba sa len informovať, či takúto možnosť ponúka aj to nábytkárstvo, ktoré ste si vybrali. Ak áno, radšej si túto službu objednajte. Vyhnete sa zbytočným komplikáciám pri skladaní nábytku a hlavne nepoškodíte si nový nábytok. Ak nábytok, ktorá ste si objednali, má kvalitné kovanie BLUM, budete mať istotu, že nábytok je kvalitný a že jednotlivé šuflíky sa vám ani po rokoch nebudú zadrhávať.

Ladenie farebného prevedenia nábytku s podlahou

Ak si plánujete kúpiť nový nábytok, okrem dobrého kovania HETTICH, ktoré má v ponuke kvalitné zásuvkové výsuvy, si všímajte aj farebné prevedenie nábytku. Výber farebného prevedenia odporúčame prispôsobovať farebnému prevedeniu podlahy. Nesmie sa jednať o ten istý odtieň, no zároveň musí k farebnému prevedeniu podlahy ladiť.

Ak sa bojíte, že kúpite rovnaké alebo aspoň podobné farebné prevedenie, vezmite si do predajne nábytku vzorku podlahy a prirovnajte ju k vystavenému nábytku, ktorý si plánujete objednať. Porovnávajte vždy len pri prirodzenom svetle, nie pod umelým svetlom.

Ak chcete kvalitný nábytok, okrem farebného prevedenia, materiálového prevedenia, veľkosti a ceny hľaďte aj na štýl nábytku. Dôležitý je aj výber nábytkového kovania, bez ktorého by žiaden nábytok nemohol existovať. Odporúčame vám preto značku BLUM a HETTICH, ktoré vám zaručia 100% kvalitu a vysokú životnosť nábytku.