Aj keď naša krajina nemá more (okrem toho „nášho“ v Chorvátsku), vyrovnáva tento nedostatok množstvom príležitostí ako tráviť voľný čas v horách, v obklopení krásnej prírody. Ak sa koniec leta chystáte stráviť práve v horách, vedzte, že vybaviť sa na hory je náročnejšie, ako zobrať si plavky na pláž.

Pobyt v horách nemusí nutne znamenať turistiku

Našli ste si krásne ubytovanie na Liptove, a čo ďalej? Záleží od toho, ako chcete svoj pobyt stráviť. To, že ste v blízkosti hôr, totižto nemusí znamenať, že svoj pobyt strávite niekde na turistických trasách.

Môžete navštíviť niektorý z aquaparkov, ktoré sa v tejto oblasti vyskytujú, či využiť služby hotelového wellness. V takom prípade vám predsa len budú stačiť hlavne tie plavky. Ak ste sa však ubytovali v horách kvôli horám samotným, váš kufor by mal obsahovať podstatne viac dôležitých vecí.

Výbava, ktorá sa na turistiku viac než hodí

Zbaľte si oblečenie do každého počasia. Aj keď predpovede ukazujú slnečno, na horách sa počasie dokáže zmeniť rýchlejšie, ako stihnete dopiť pivo na nejakej horskej chate, a preto vždy so sebou noste aj niečo, čo vám pomôže zvládnuť náhle zhoršené podmienky.

Pevná obuv je na horách absolútnym základom. Ak sa aj chystáte na kratšiu túru, neriskujte zbytočné zranenie tým, že si nezoberiete vhodnú obuv. Aj v prípade, že vaša turistická obuv nepatrí medzi tie pohodlnejšie, vhodným výberom ponožiek sa môžete aj v naozaj tvrdých topánkach cítiť pohodlne.

Vhodné oblečenie a dobrá obuv sú na turistike samozrejmosťou, ale čo takto kvalitné outdoorové nože? Nôž asi nie je niečo, čo vám napadne pri rozmýšľaní nad tým, čo si vziať na turistiku. Dobrý a kvalitný nôž má však toľko rôznych využití, že nezaškodí, ak budete mať jeden kvalitný vo svojej turistickej výbave. Možno sa vám zíde oveľa skôr, ako to budete čakať.