Teplo je konečne tu a s ním aj kopec nových zážitkov a aktivít. Jar je síce ešte taká premenlivá, niekedy zima niekedy teplo, avšak onedlho tu budeme mať už leto plné teplého počasia. Na čo sa pripraviť? Kam sa oplatí ísť a čo sa oplatí robiť?

Cyklotúry

Teplejšie počasie je ako stvorené na cyklotúry. V každom kraji nájdete skvelé miesta na turistiku a bicyklom sa viete dostať navyše na naozaj zaujímavé miesta za celkom krátky čas.

A nemusíte mať ani perfektnú kondíciu. Ak si kúpite alebo požičiate elektrobicykel, viete sa dostať bez problémov takmer všade.

Vonkajšie športy

K teplu a najmä k letu patria vonkajšie športy. Deti a aj dospelý chodia a von na prechádzky, korčuľujú sa, hrajú futbal, tenis, volejbal. Výber aktivity je na vás, je naozaj z čoho vyberať.

Klasická turistika

S teplejším počasím si stačí obuť len turistické boty a ísť na zaujímavé miesta. Môžete sa vydať na zaujímavé miesta do prírody (pozrieť vodopády, zdolať vrcholy, …) alebo ísť preskúmať tajnosti miest alebo dedín, prípadne len spoznávať miestnu kultúru. Kam však ísť?

Vedeli ste, že UNESCO pamiatky sú aj na Slovensku? Jedinečná príležitosť spoznať nové miesta na Slovensku. Prípadne skúste navštíviť Vodopád Skok (PO kraj), vyhliadkovú vežu Bojnice (TN kraj), Pajštún (BA kraj), Jánošikové diery (ZA kraj), vyhliadkovú vežu Hradová (KE kraj), Wesselényiho jaskyňu (BB kraj), Hrad Hrušov (NR kraj) , Kamzík (BA kraj), Čertov žľab (TT kraj), Sokoliu dolinu (KE kraj), Popradské pleso (PO kraj), Hrad Ostrý kameň (TT kraj), Prielom Teplého potoka (ZA kraj), Kláštor Katarínka (TT kraj), Sandberg (BA kraj), Oponický hrad (NR kraj), Pamätník SNP na vrchu Roh (TN kraj).

Ako vidíte na výber je množstvo miest v každom kraji.

V rámci miest, prípadne zahraničných miest, môžete ísť skúmať Berlín, Prahu, Paríž, Londýn, Rím, Krakov, Budapešť, Ľubľanu, Amsterdam, Kodaň, … v Európe je tých miest naozaj veľa.

Kúpanie, pláže, vodné aktivity

Pláže, kúpanie vo vode, v jazere, na kúpalisku, v bazéne prípadne termálne kúpaliská (tie sú skôr typické pre zimné obdobie, avšak množstvo ľudí chodí aj na termálne kúpaliská na Slovensku aj v lete). Aj tu máte obrovský výber. A navyše vo vode môžete robiť aj rôzne vodné aktivity, klasické alebo aj adrenalínové športy.