Každá firma potrebuje zabezpečiť už na začiatku svojho podnikania okrem firemných kancelárií a výrobných hál aj skladové priestory. V nich sa budú uskladňovať nielen samotné komponenty potrebné na výrobu finálnych produktov, ale aj finálne produkty určené na export, výdaj.

Čo ale nepodceniť pri zariaďovaní firemných skladových priestorov?

Návrh osvetlenia

Skladové priestory sú väčšinou veľké priestory s vysokými stropmi a s minimom okien. Práve osvetlenie by však malo byť jednou z priorít pri zariaďovaní týchto priestorov. Nedostatok prirodzeného svetla môže ovplyvniť výkonnosť zamestnancov, ale aj ohroziť celkový chod skladových priestorov.

Osvetlenie skladov je veľmi dôležité a nielenže má chrániť zamestnancov, ale má aj zabezpečiť plynulý chod skladových priestorov. Dajte si spraviť návrh osvetlenia do týchto priestorov. Odporúčame vám orientovať sa skôr na návrh LED osvetlenia. LED osvetlenie presvetlí aj také veľké priestory ako sklad a navyše vám zabezpečí aj finančnú úsporu.

Výber manipulačnej techniky

Manipulačná technika je veľmi dôležitá súčasť skladov a je to praktická pomôcka, ktorá uľahčuje prácu v sklade. Pri zariaďovaní firemných skladových priestorov preto nepodceňujte výber manipulačnej techniky. Ako už z názvu vyplýva, manipulačná technika bude manipulovať s nadrozmerným tovarom, materiálom a pri výbere nekvalitnej manipulačnej techniky riskujete nielen poškodenie prevážaného materiálu, ale aj ohrozenie zdravia tých, ktorí obsluhujú túto manipulačnú techniku.

Ochranné pracovné pomôcky

Pri zariaďovaní firemných skladových priestorov je potrebné nepodceniť ani zabezpečenie ochranných pracovných pomôcok. Okrem pracovného oblečenia by ste zamestnancom mali poskytnúť pracovné rukavice, pracovnú obuv, pracovné okuliare, pracovné prilby.

Ochranné pracovné pomôcky majú chrániť zdravie a preto by mali byť v pravidelných intervaloch poskytované nové, ktoré majú nahradiť tie opotrebované.