Rubrika Perom Bystričana dáva priestor všetkým, ktorí sa chcú podeliť o svoje problémy, príjemné či menej príjemné skúsenosti a iné zážitky súvisiace so životom v našom meste.

Ilustračné foto: Braňo Račko

Som veľmi rada, že dávate nám, občanom možnosť vyjadriť sa k tomu, čo nás trápi a čo nás teší. Teší ma, že sa konečne u nás separujú aj kovy a biologický odpad, ešte by som privítala separáciu tetrapakových obalov. Možno nie všade robia obyvatelia separáciu správne, ale snažia sa. Stále je dôležité pripomínať im čo a ako je správne.

Teší ma, že hlavné námestie je čisté, veď je to výkladná skriňa nášho mesta. Neteší ma ale, že ak si chce turista v lete toto námestie alebo niektoré jeho historické budovy odfotografovať, znemožňujú mu to nastavané  „šiatre“. Keď chcú mať reštaurácie sedenie na námestí, prosím, ale nanajvýš so slnečníkmi ako je to i v zahraničí a nie tak, že to vyzerá ako permanentný jarmok.

A neteší ma, že čistota mimo námestia napríklad tu na Fončorde je otrasná. Občas aj vidím prechádzať sa tu mestských policajtov, ale tí vôbec nevidia tú hroznú špinu napríklad okolo tzv. Papuče na Spojovej ulici. Myslím, že by bolo načase napomenúť majiteľa komplexu a prípadne mu vyrubiť pokutu, keď sa o okolie vôbec nestará, v zime nečistí schody od snehu. Divím sa aj majiteľom obchodov, reštaurácie v komplexe, že im nevadí v akom prostredí ich prevádzky sú. Nevidia to množstvo papierov, plastov, niekedy aj rozbitého skla? Dúfam, že sa raz dožijem toho, že ak budem chcieť ísť nakúpiť do potravín v uvedenom  komplexe, zostanem stáť v nemom úžase, aké je okolie týchto potravín čisté, s vysadenými kvetmi…

—————————————————————————————————————————————
Napíšte aj vy do rubriky Perom Bystričana! bbonline@bbonline.sk