Quantcast

Domáce prípravy na Veľkonočné sviatky vrcholia, koláče sa vo veľkom pečú a dievčatá pripravujú výslužky pre kupačov.

Do stredy 20. apríla sa môžu Banskobystričania inšpirovať na Veľkonočných trhoch. Čo na Námestí SNP nestihneme, môžeme dobehnúť v obchodoch ešte aj na Veľký piatok, v menších obchodoch však môžu zatvárať skôr. Pripraviť sa ale musíme najmä na to, že úplne zatvorené budú mať obchody v nedeľu, v pondelok zväčša otvárajú neskôr, ako zvyčajne. Europa SC bude tak v piatok, ako aj sobotu otvorené normálne, avšak v nedeľu a pondelok bude zatvorené úplne. Týka sa to aj multikina Europa Cinemas.

Nedeľu môžeme pre zmenu využiť na šport. Aj keď slnečno a teploty okolo 23 až 25 stupňov Celzia nám ponúknu ideálne podmienky na aktivity vonku, využiť budeme môcť aj mestskú plaváreň. Plaváreň Štiavničky bude zatvorená v piatok a v pondelok, ale v sobotu od 9.00 a v nedeľu od 13.00 h do desiatej večer môžeme jej služby využiť naplno. V prípade, že radšej športujete pasívne, ešte v sobotu podvečer o 17:30 h môžete sviatky využiť aj na povzbudenie futbalovej Dukly v zápase Corgoň ligy proti Zlatým Moravciam na Štadióne SNP.

Keďže školské prázdniny začínajú už vo štvrtok, prispôsobí sa tomu aj intenzita MHD. Vo štvrtok 21.  a v utorok  26. apríla budú autobusy premávať podľa cestovného poriadku pre školské prázdniny, pri čom nebudú premávať spoje označené písmenom C. Vo sviatočné dni – v piatok 22. a v pondelok 25. apríla budú prostriedky hromadnej dopravy premávať rovnako, ako počas víkendu.