Nie je žiadnym tajomstvom, že čižmy nad kolená patria medzi topánky, ktorých nosenie nie je jednoduché. Mnohé dámy sa im vyhýbajú, iné ich milujú a nosia ich vždy, keď je to len trochu možné. Hranica, kedy je nosenie čižiem nad kolená elegantné a štýlové a tým, kedy je vulgárne a nevkusné však býva tenká – obzvlášť v spojení v minisukňami. Ako teda tieto topánky správne nosiť k minisukni?

Na lesklé čižmy radšej rýchlo zabudnite

Aj keď sú čižmy nad kolená považované za módne riziko, sú tiež neuveriteľne sexi. Ak ich nosíte správne a vkusne, dokážu vám dodať ženskosť, sexepíl i sebavedomie. Tieto čižmy sú pritom naozaj výrazné a sú často šperkom sami o sebe – nemusíte tak do vašich outfitov pridávať veľa doplnkov.

Ďalšie základné pravidlo, ktorého sa musíte držať je vyhnúť sa lesklým a metalickým čižmám. Držte sa semišových čižiem! Môžete zvoliť aj klasickú kožu, ale vyhnite sa lakovaným alebo lešteným materiálom. Čižmy nad kolená sú hlavným módnym trendom, takže na seba pútajú pozornosť aj bez toho, aby ste sa museli snažiť. Základom je však vyzerať vkusne a sexy, nie lacno.

Snažte sa o vytvorenie rovnováhy

Nie je žiadnym tajomstvom, že krátke sukne (alebo mini šaty) vyzerajú s vysokými čižmami nad kolená skvele – ale všetko s mierou. Ukázať pár centimetrov stehien je veľmi lákavé, no snažte sa, aby to nebolo viac ako 5 centimetrov. V extrémnych prípadoch môžete zájsť až na hranu a odhaliť 10 centimetrov, no v prípade, že tak urobíte, zvoľte k vašej sukni rolák alebo kompletne zahaľujúci top.  Dobrou voľbou sú mini šaty s dlhým rukávom alebo doplnenie vášho outfitu hrubým kabátom či dlhým svetrom.

Monochromatické outfity sú sexy

Najjednoduchší spôsob, ako nosiť čižmy nad kolená, je spojiť ich s minisukňou, úzkymi džínsami, mini šortkami alebo legínami. Ale urobte si láskavosť tým, že ponecháte tento outfit monochromatický. Nielenže budete vyzerať elegantnejšie, ale budete tiež vyzerať aj vyššie. To platí najmä vtedy, keď zvolíte čiernu – efekt optického predĺženia nôh tak bude maximálny. Ak chcete byť trochu hravé, skúste tmavé tóny s potlačou alebo textúrou. To vášmu outfitu dodá trochu kontrastu bez toho, aby to bolo zrejmé a rušivé hneď na prvý pohľad.

Držte sa ďalej od extrémne vysokých podpätkov a platforiem

Platformy a vysoké ihličky sú skvelé, ale pokiaľ ide o čižmy nad kolená, nebudete ich potrebovať. Aj keď je to vec osobných preferencií a názoru, je oveľa jednoduchšie perfektne zladiť ale aj nosiť vaše čižmy vtedy, keď nie sú príliš vysoké, príliš špicaté a nemajú príliš tenké podpätky.

Nebojte sa farieb

Nebojte sa vyskúšať čižmy aj v iných farbách ako je klasická čierna. Ak nie ste také odvážne, siahnite po neutrálnych odtieňoch, ako je béžová, hnedá alebo šedá. Ak chcete viac dramatickosti, červené a fialové čižmy pravdepodobne tiež nebude také ťažké nájsť. Ak však zvolíte fialové čižmy nad kolená, doplňte ich fialovými pančuškami a fialovou mini sukňou. V prípade jasnejších farieb čižiem nechajte obuv aby bola ústredným bodom vášho oblečenia a spojte ju s klasickými alebo neutrálnymi kúskami. Ak sme vás na nosenie čižiem nad kolená navnadili, pozrite sa na CCC, kde nájdete široký sortiment dámskej obuvi. Bez ohľadu na štýl, farby alebo veľkosť si tu tak vyberie každá dáma.