Inak sa mám fajn je názov knižky, ktorá je tragikomickou mozaikou osudu a smerovania súčasnej slovenskej devy. Autorky Tereza Oľhová a Martina Sľúková budú zo svojej knihy čítať v piatok 6. novembra v Klube Hudby a Divadla v Banskej Bystrici.

Tereza Oľhová Martina SľúkováTereza Oľhová a Martina Sľúková takto hovoria o vzniku knižky Inak sa mám fajn:

„Pôvodný text, ktorý nenútene vznikal časozbernou metódou, je mozaikou príbehov, úvah a dialógov dvoch mladých žien na témy života, smrti, lásky, princípov morálky, zachovania reprodukcie, viery, hmyzu, vesmíru, šťastia a iného…Keďže jedna z nás pochádza z divadelnej a druhá z pohrebníckej rodiny, okamžite sme mali k sebe veľmi blízko. Od začiatku nášho kamarátstva si nepretržite píšeme. Okolnosti, plány aj omyly zariadili, že sme nikdy dlhšiu dobu nebývali spolu v jednom meste. Vzdialenosť nebola nášmu priateľstvu prekážkou, možno sa dá dokonca spätne reflektovať, že ho istým spôsobom utužila.

Výsledným tvarom je veľmi pestrá a tragikomická skladačka emailovej a chatovej korešpondencie, ktorá je zároveň sondou do momentálneho žitia mladých žien, ich dilem a problémov. Nie je to literatúra! A neobsahuje spisovný kultivovaný prejav! Je to veľmi osobné, otvorené písanie, vzišlé z vnútorného pnutia a potreby podeliť sa o smiešno-smutné historky a pocity z nášho každodenného života…Samozrejme, knižka je vhodná aj pre mužov.“

Ako iste uznáte, tieto slová sú prísľubom zaujímavého večera. Tak neváhajte a príďte v piatok 6. novembra na stretnutie s autorkami knihy Inak sa mám fajn. Čítačka v Klube HaD sa začína o 19. hod. a vstupné je dobrovoľné.