V utorok 17. septembra ponúknu kiná CINEMAX vo vybraných mestách na Slovensku, vrátane Banskej Bystrice, priamy prenos zo svetoznámej opery TURANDOT Giacoma Pucciniho, priamo z londýnskej Royal Opera House.

turandot_663x382_MAXPráve operu TURANDOT si Royal Opera House v Londýne zvolila za štartovací prenos svojej kino sezóny 2013/2014. Príbeh je plný skrytých identít, hádaniek, rituálnych popráv a silnej, triumfálnej lásky. Produkcia tejto temnej, orientálnej rozprávky Andreia Serbana je veľkolepá. Uvidíte v nej grandióznu výpravu a prepracované masky a kostýmy inšpirované tradičným čínskym divadlom. Pre jednu z najlepších predstaviteliek Turandot Lise Lindstrom je toto predstavenie v Royal Opera House londýnskym debutom. V úlohe princa Calafa sa predstaví Marco Berti.

TURANDOT je druhým zo série predstavení nových sekcií kín CINEMAX Artmax opera a Artmax balet. Prostredníctvom nich diváci v sezóne 2013/14 uvidia priame prenosy a záznamy opier a baletov z Royal Opera House v Londýne, Teatro Real v Madride či Dutch National Ballet v Amsterdame. Budú tak mať jedinečnú príležitosť vychutnať si kvalitné umenie v pohodlnom prostredí kina vo svojom meste. Prvým z týchto záznamov bol balet LABUTIE JAZERO, ktorý u divákov zaznamenal veľký úspech.

Lístky sú v predaji už dnes na pokladniach multikina.