Ani v tomto týždni nezabúdame na prehľad aktuálnych filmových noviniek, ktoré prichádzajú na plátna banskobystrického multikina Cinemax. Akcia, humor, strach i romantika. To všetko prežijete už od štvrtka, ak si nájdete cestu do kina aj vy. Počas Veľkonočných sviatkov bude multikino otvorené každý deň (Europa SC bude zatvorené v nedeľu 31. marca a v pondelok 1. apríla – vstup do kina cez horný vstup).

G.I.JOE: ODVETA 3D

Od veľmi dobrého výsledku jednotky (celosvetovo vyše 300 miliónov dolárov), ktorá sa natáčala aj v Česku, ubehli už štyri roky. Počas nich sa rodil scenár, ktorý má potenciál priviesť do kín prvý tohoročný skutočný blockbuster. K tomu má prispieť nielen pôsobivé 3D spracovanie, ale tiež „vylepšené“ obsadenie, v ktorom okrem hviezdy jednotky Channinga Tatuma žiaria hlavne akčné ikony Dwayne Johnson a Bruce Willis.gijoe

Modrá planéta sa ocitla na pokraji skazy, na vine sú intrigy mocnej organizácie Cobra, ktorá má s G. I. Joe nevysporiadané účty. Ako veľmi leží jej vodcom v žalúdku sa ukáže vo chvíli, keď rafinovanou ľsťou ovládnu Biely dom a z Oválnej pracovne označia príslušníkov tejto jednotky za vlastizradcov a zahája ich riadenú likvidáciu. Zopár tých, čo prežili, môže len nečinne prihliadať na to, ako si vodcovia Cobry s prstom na jadrovom tlačidle podmaňujú celý svet. Vo chvíli, keď zúfalstvo vrcholí, zrodí sa plán s krycím označením „Druhá americká revolúcia“. Jeho kľúčovou súčasťou je angažovanie Josepha Coltona (Bruce Willis), vôbec prvého veliteľa G. I. Joe, ktorý už pár podobných kríz zažil. Je otázne, či budú skúsenosti muža, ktorý už bol na odpočinku, stačiť na to, aby sa rovnováha síl natrvalo vychýlila v prospech G. I. Joe.

NEPOUŽITEĽNÍ

nepouzitelniManželka vplyvného šéfa Národnej únie zamestnávateľov je nájdená mŕtva na parížskom predmestí Bobigny. Vyšetrovanie spojí dvoch policajtov z protichodných svetov. François Monge, kapitán slávnej parížskej kriminálky, je v tvrdej predmestskej realite rovnako nepoužiteľný ako jeho predmestský kolega, Ousmane Diakité, vo vyššej spoločnosti naleštených parížskych salónov. Okolnosti ich však donútia spolupracovať a vyšetrovanie politicky citlivého prípadu sa dáva do pohybu. Nepravdepodobná dvojica v baseballovej bunde a baloňáku vyvoláva svojimi neohrabanými metódami rozruch všade, kde se objaví. Triky odpozorované od Belmonda a Eddie Murphyho však zaberajú a agenti v prípade napredujú…

SPRING BREAKERS

spring_breakersDievčatá v bikinách a lyžiarskych kuklách, ktoré to posilnené alkoholom a drogami poriadne rozbiehajú. Film Spring Breakers dáva úplne nový rozmer predstavám o bláznivých kočkách. Selena Gomezová, Vanessa Hudgensová a ich dievčenská partička sa dáva dohromady s Jamesom Francom a začínajú jarné prázdniny, ktoré by dokázal takto vykresliť jedine Harmony Korine. Rovnako ako v prípade filmov Kids či Gummo Korine rozmetáva naše očakávania a zavádza nás do bizarného podsvetia, kde sú všetci v hre..

VEDĽAJŠIE ÚČINKY

Oscarový režisér Steven Soderbergh (Dannyho parťáci, Traffic – Nadvláda gangov), jeden z najoriginálnejších tvorcov súčasnosti, natočil pôsobivý thriller, po ktorého zhliadnutí sa pravdepodobne začnete vyhýbať lekárňam. Skvelo obsadený film totiž viac než farbisto líči, čo všetko môžu napáchať vedľajšie účinky piluliek, ktoré mali pôvodne pomôcť.

vedlajsie_ucinkyEmily (Rooney Mara) a Martin Taylorovci (Channing Tatum) sú dokonalý a úspešný mladý pár, ktorý má všetko, na čo si spomenie. Potom si však Martin odsedí štyri roky v base za zneužívanie informácií v obchodnom styku a jeho život sa premení na peklo. Rovnako je na tom aj Emily, ktorá zostáva v relatívnom prepychu ich manhattanského bytu, ale po celý ten čas sa utápa v strašných depresiách. Keď sa nakoniec pokúsi o samovraždu, nastupuje na scénu psychiater Jonathan Banks (Jude Law). Pretože sa Emily zubami-nechtami bráni zvažovanej hospitalizácii, dohodnú sa na sérii terapeutických sedení a na užívaní antidepresív. Bez toho, že by to tušili, práve toto rozhodnutie obom zásadne zmení život. Emilyina liečba totiž nepokračuje podľa lekárových plánov, a tak jej predpíše nové lieky, ktoré by malo jej psychické ťažkosti minimalizovať. Tieto pilulky však majú desivé vedľajšie účinky – majú moc zničiť manželstvo, povesť do tých čias rešpektovaného lekára, môžu dokonca zabíjať – ale kto za to bude zodpovedný? Zničený Banks, ktorého kariéra sa ocitla v troskách, sa rozhodne nájsť odpoveď na túto otázku za každú cenu. Aj keď riskuje, že príde aj o to málo, čo mu ešte v živote ostáva.

DETSKÉ KINO – ŠTVORLÍSTOK V SLUŽBÁCH KRÁĽA

(Víkend 30.3. – 31.3.2013 o 14:10)

Cena: 3,90 €

Podľa prastarej veštby, iba divné bytosti zo vzdialenej budúcnosti môžu zachrániť nielen kráľovské klenoty a kráľovstvo, ale aj celú zemeguľu, ktorej hrozí návrat k dobe ľadovej. Tak začína veľké filmové štvorlístkové dobrodružstvo Fifinky, Myšpulína, Pinďa a Bobíka v službách kráľa a cisára Rudolfa II. Príbeh plný dramatických a humorných situácií s množstvom nečakaných zápletiek a zvratov.

BABSKÁ JAZDA – PARÍŽ, MANHATTAN

BJ_Pariz Manhattan(Utorok 2.4.2013 o 18:00)

Milé dámy,

Cinemax pre vás pripravil ďalšiu babskú jazdu s filmom Paríž, Manhattan. Poňatie lásky v tejto romantickej komédii, je celkom odlišné ako v klasických hollywoodskych romantických komédiách. Mladej francúzskej režisérke sa podarilo priniesť inteligentnú, pôvabnú, a zároveň vtipnú obdobu tohto obľúbeného filmového žánru.

Príďte si vychutnať dokonalo vychladený welcome drink, darčeky, tombolu plnú skvelých cien a nezabudnuteľnú atmosféru kina. Hoďte za hlavu všetky starosti a prídťe sa do kina odreagovať.

KRVAVÝ UTOROK S FILMOM EVIL DEAD

evil_dead(Utorok 9.4.2013)

To, čo si pre vás v Cinemaxe pripravili na utorok 9. apríla 2013, bude mať naozaj veľké grády. Chystajú pre vás krvavú akciu s hororom Evil Dead. Už len samotný trailer nasvedčuje tomu, že táto akcia je určená najmä pre silné povahy a milovníkov strašidelných filmov.

Okrem desivého hororu vás privítame krvavým welcome drinkom, v tombole budete môcť vyhrať super strašidelné darčeky, a navyše si film budete môcť pozrieť v absolútnej predpremiére.

Okrem toho v multikine Cinemax: Cesta do krajiny Oz 2D, Štvorlístok v službách kráľa, Babovřesky, Na šrot, Mama, Krúdovci 3D, Gambit, Jack zabijak obrov 3D, Smrtonosná pasca: Opäť v akcii.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/