Quantcast

cinemaxCINEMAX Banská Bystrica prichádza aj tento týždeň s niekoľkými filmovými novinkami a premiérami. V CINEMAXE môžete vzhliadnuť aj nový horor od tvorcov Paranormal Activity či predpremiéru Avengers 2.

VZKRIESENIE DÉMONA

vzkriesenie-demonaV horore Vzkriesenie démona Olivia Wilde ukáže, že nie je nič desivejšie, než kráska a zviera v jednej osobe. Pri vedeckom experimente vstane z mŕtvych a zo zakázaného územia si v sebe prinesie kus samotného pekla a ničím neriedené zlo. Vzkriesenie démona vzniklo v produkcii osvedčených hororových tvorcov z Blumhouse Productions, ktorí do kín priniesli Paranormal Activity, Sinister, Očistu či Insidious.

Skupina vedcov sa snaží posunúť poznanie až na samotnú hranicu božstva a získať nepredstaviteľnú možnosť priviesť späť k životu mŕtve telo. Zatiaľ čo Ježiš si vzkriesením Lazara vydobyl vieru svojich nasledovníkov, vedecký experiment narazí na úplne opačné sily a jeho následky sa ponesú v znamení skazy. Prvý pokus skupiny mladých vedcov oživil mŕtveho psa, pri jeho opakovaní sa však veci zvrtnú a po zásahu elektrinou jedna z členiek tímu zomrie. V chvíľkovom šoku sa ostatní rozhodnú vyskúšať svoj zázrak na ľudskom tele. “Netušíte, čo ste urobili,” povie Olivia Wilde v hlavnej role tesne po svojom vzkriesení. Spolu s ňou totiž ožilo aj zlo nadpozemských parametrov a ďalej už bude hovoriť len jeho hnev.

Základná zápletka pripomína thriller z roku 1990 Hráči so smrťou, ktorého hrdinovia sa snažili zistiť, čo je na druhej strane. Olivia Wilde tam v roku 2015 našla hrôzu a jej teror priniesla so sebou späť medzi živých.

Olivia Wilde sa preslávila ako “trinástka” v seriáli Dr. House, hrala vo filmoch Tron: Legacy, Kovboji a votrelci či Rivali. Pravidelne sa umiestňuje v rôznych rebríčkoch “najsexy” žien planéty, v podobnej ankete časopisu Maxim sa raz umiestnila aj na prvom mieste.

Kolegov Olivie Wilde si vo filme zahrali ďalší herci, ktorých by sme v hororovom žánri nečakali: komici Donald Glover (známy zo seriálu Girls) a Mark Duplass. “Keď pozeráte horor, najdôležitejšie je, aby ste zabudli, že sledujete hercov, a mali pocit, že sa dívate na skutočných ľudí,” vysvetľuje producent filmu Jason Blum. “Keď diváci uvidia na plátne tváre, na ktoré nie sú z hororového žánru zvyknutí, ich zážitok bude reálnejší.”

[youtube 5pVhDTQxn0o 640 390]

PIESEŇ MORA

piesen moraV bájnej krajine starých Keltov žije na osamelom majáku otec s dcérou a synom. Život celej rodiny sa obráti hore nohami vo chvíli, keď sa ukáže, že malá dcérka Saoirse je poslednou z tuleních víl. Jedine ona totiž môže piesňou zachrániť všetky rozprávkové bytosti, ktoré premenila na kameň čarodejnica Macha.  Po vysoko oceňovanej rozprávke Brendan a tajomstvo Kellsu prichádza írsky režisér Tomm Moore s ďalším kúzelným príbehom v celovečernom filme. Nádherne a tradične animovaný svet keltských mýtov a silné rozprávanie o sile materskej a súrodeneckej lásky vyniesol mladému režisérovi nie len porovnanie s najväčšími majstrami animovaného filmu, ale tiež už druhú nomináciu na Oscara. Premiéru mala 6. septembra 2014 na MFF Toronto.

[youtube aTw4dwQeAzE 640 390]

EXKLUZÍVNA PREDPREMIÉRA ROZPRÁVKY OVEČKA SHAUN

Ovečka Shaun sa konečne dočkala svojho filmového spracovania. Štúdio Aardman po filmoch Wallace & Gromit a Slepačí úlet prinesú na veľké plátno úspešnú seriálovú postavičku Ovečku Shaun. My vám prinášame exkluzívnu predpremiéru, ktorá bude v dňoch 18.-19.4. o 14:00 hod. vo vašich kinách CINEMAX. Ku každej vstupenke navyše dostanete omaľovánku ako darček! Viac o filme si môžete pozrieť aj na tomto odkaze…

[youtube E2wd4Fb7LvU 640 390]

PREDPREMIÉRA AVENGERS 2: VEK ULTRONA

Štúdio Marvel prináša veľkolepé pokračovanie najúspešnejšieho komiksového filmu všetkých čias – Avengers 2: Vek Ultrona. Po divokých udalostiach v New Yorku a na ďalších miestach sa Tony Stark pokúša oživiť driemajúci program na udržanie svetového mieru. Situácia sa však vymyká kontrole a najvýznamnejší superhrdinovia – Iron Man, Thor, Hulk, Captain America, Čierna vdova a Hawkeye sa musia znova spojiť voči hrozbe zničenia planéty. Zlovestný Ultron povstáva a zdá sa, že moci, ktorou disponuje, tentokrát nedokážu čeliť ani Avengers…

[youtube lE7-H53ZHnY 640 390]

BABSKÁ JAZDA S FILMOM TO DIEVČA MUSÍŠ MILOVAŤ

To_dievca_musis_milovat_BJ_A4_CNMX6.mája 2015 o 18. hod na vás v multikinách CINEMAX čaká ďalšia Babská jazda s filmom To dievča musíš milovať.

V klasicky strihnutej komédii nabitej gagmi hrá Imogen Poots, Owen Wilson, Rhys Ifans, Jennifer Aniston, Cybill Shepherd a v role Quentina Tarantina sa dokonca objaví… Quentin Tarantino. A New York, ktorý je sexi na každom kroku.

Máte radi dojemnú Pretty Woman?… Tak na ňu zabudnite…

Vstupné 8 EUR.

[youtube H6rQLgMu30U 640 390]

Okrem toho v multikine CINEMAX: Popoluška, Konečne doma 2D aj 3D, Rýchlo a zbesilo 7, Rezistencia 2D, Focus, Gunman: Muž na odstrel, Príbehy z lesov a Nočný bežec.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.