Multikino CINEMAX Banská Bystrica si pre vás pripravilo dve skutočné lahôdky. Aj vy si môžete vychutnať priamy prenos z vypredaného koncertu európskeho turné Robbieho Williamsa z estónskeho Tallinu. Pre tých z vás, ktorí uprednostňujú klasiku, zas bude pripravený záznam klasického baletu Labutie jazero v podaní Mariinského divadla z Petrohradu.

robbie williamsUž na 20. augusta pre vás multikino CINEMAX Banská Bystrica pripravilo priamy prenos z vypredaného európskeho turné Robbieho Williamsa. Koncert bude živým prenosom z predposlednej zástavky na turné Robbieho Williamsa po európskych štadiónoch. Show bude naživo prenášaná v úchvatnom 2D HD rozlíšení s jedinečnou zvukovou kvalitou Dolby Surround v utorok 20. augusta 2013 z estónskeho Tallinu. Spolu s nadupaným playlistom, ktorého súčasťou sú niektoré z Robbieho aktuálnych hitov rovnako ako jeho najväčšie sólové pecky či vybrané tracky z dôb jeho spolupráce so skupinou Take That, prinesie tento rodený showman 115 minút nefalšovanej zábavy na veľké plátno. Prvé recenzie z počiatočnej etapy turné velebili prepracovanú výpravu a Robbieho presvedčivý výkon. Britský The Sun označil speváka za „najlepšieho showmana v branži“ a koncert za „veľkolepú, nadupanú show“. Produkcie sa ujala spoločnosť Done and Dusted, ktorá sa podieľala na niekoľkých popredných svetových veľkolepých produkčných počinoch, vrátane Zahajovacej ceremónie olympijských hier v Londýne 2012, koncertu Coldplay v Barcelone, Adele v Royal Albert Hall, Rolling Stones Biggest Bang Tour a Knebworth Robbieho Williamsa.

Lístky sú už v predaji na pokladniach multikina, ale zároveň aj prostredníctvom internetu…

labutie_jazeroV utorok 20. augusta 2013 budú diváci v kinách CINEMAX svedkom aj inej mimoriadnej udalosti. Uvidia záznam jedinečného predstavenia baletu LABUTIE JAZERO konaného pri príležitosti 275. výročia založenia cárskeho ruského baletu, ktorý pôsobil v Zimnom paláci. Svetová premiéra LABUTIEHO JAZERA sa síce uskutočnila 20. februára 1877 vo Veľkom divadle v Moskve v choreografii baletného majstra českého pôvodu Václava Reisingera, Čajkovského geniálna hudba však získala slávu až v spojení s choreografiou, ktorej autormi boli Lev Ivanov a Marius Petipa a ktorá bola po prvý krát uvedená 15. januára 1895 v Petrohrade. Najobľúbenejší klasický balet LABUTIE JAZERO tak bude po prvý krát prezentovaný v kinách z mesta, v ktorom vznikla jeho preslávená podoba a súborom, z ktorého vyšli známi majstri baletného umenia ako Anna Pavlova, Rudolf Nurejev či Michail Baryšnikov. Mariinské divadlo k nemu prispieva tajuplným a dramatickým príbehom princa Siegfrieda a labutej princeznej Odetty, príbehom ich lásky a súboja so zlom. Čajkovského úchvatná hudba spolu s jedinečnou choreografiou Ivanova a Petipa predstavuje baletný súbor Mariinského divadla v plnej kráse. V dvojroli Odetty a Odílie vystúpi Jekaterina Kondraurova.

Aj na toto špeciálne premietanie si už môžete zakúpiť lístky v pokladniach multikina, alebo prostredníctvom internetu…