Pri dnešnom výbere hračiek nejednému rodičovi príde ľúto, že nie je on tým dieťaťom, pre ktorého kupuje novú hračku. Obzvlášť o mužoch sa zvykne tvrdiť, že sú večné deti a častokrát takýmto tvrdeniam prispievajú tým, že pri výbere hračiek pre chlapcov to vyzerá, že skôr si hračky vyberajú oteckovia pre seba.

Niečo pre chlapcov a aj ich oteckov

Nemôžeme sa však čudovať. Hračky pre chlapcov častokrát kombinujú hru a techniku a tak ľahko zaujmú aj oteckov. Autíčka na diaľkové ovládanie vďaka modernejším batériám vydržia viac a sú rýchlejšie a to nehovoríme o rôznych iných hračkách na diaľkové ovládanie, akými sú lietadlá a rôzne vrtuľníky.

Taktiež rôzne stavebnice sú už oveľa prepracovanejšie ako pred dvomi, či tromi desaťročiami. Stále sa samozrejme nájdu jednoduché stavebnice pre najmenších, ale vo všeobecnosti už nie sú stavebnice len zábavka pre malé deti. Nájsť môžete pokročilé a detailné stavebnice vhodné pre väčšie deti, pri ktorých už z pohľadu do niekoľkostranového návodu na poskladanie je jasné, že stavba bude trvať podstatne dlhšie. Opäť tak dostávajú príležitosť aj oteckovia.

Pre dievčatá, ktoré chcú byť krásne ako ich mamy

Zatiaľ čo chlapci sa zabavia so svojimi oteckami pri hračkách na diaľkové ovládanie, pričom niekedy ťažko rozlíšiť, koho to baví viac, dievčatá budú určite vzhliadať k svojim mamičkám a budú sa chcieť „parádiť“ ako ony.

V takom prípade svoju malú princeznú potešíte peknými detskými šperkami, akými sú náušničky, retiazky, prívesky alebo rôzne sety. Na výber máte z niekoľkých materiálov.

Najlacnejšou variantou sú detské šperky z chirurgickej ocele. Nemusíte kvôli nízkej cene tento materiál upodozrievať, žeby bol škodlivý pre citlivú detskú pokožku. Ak vyberiete šperk z chirurgickej ocele s akostným označením 316L, máte záruku, že nespôsobí žiadne alergické reakcie.

O niečo drahšie sú potom detské šperky zo striebra 925/100. Rozdiel v cene oproti oceľovým šperkom však nie je extra výrazný. Ale prídu si na svoje aj rodičia, ktorí chcú svojej malej slečne dopriať to najlepšie. Určené sú pre nich detské šperky zo 14 karátového zlata.