Banskobystrické námestie dýcha sviatočnou atmosférou. Stromček sa trblieta, rozvoniavajú pečené klobásky, podplamenníky aj poplamúchy či rôzne iné dobroty. Samozrejme, nechýba ani vôňa vianočného punču. 

Prešli ste sa už krásnym vianočným banskobystrickým námestím? A okoštovali ste punč? Kde vám chutil najviac? Lebo… nie je punč ako punč! Koštujte ďalej, staňte sa porotcami v súťaži o najlepší punč na vianočných trhoch v Banskej Bystrici a vyhrajte zaujímavé ceny!

punc_sutaz

Nie je to nič zložité. Vyberiete si stánok, kde vám punč najviac chutil (alebo nechutil) a ohodnotíte ho stupnicou od 1 (najhorší) do 5 (najlepší). Stánkov, kde varia punč, je na banskobystrickom námestí dvadsaťštyri. No nemusíte všetky stánky navštíviť v jeden deň, na koštovku punču máte čas do 6. januára 2017, kedy súťaž končí. Punč môžete hodnotiť v každom stánku iba raz! Žrebovanie sa uskutoční 9. januára 2017.

„Nápad so súťažou o najlepší punč vznikol úplne jednoducho a prirodzene. Mnohí ľudia z môjho okolia sa ma pýtali, kde je v meste dobrý punč, kde ho mám ísť vyskúšať? A idea bola na svete. S tým, že hľadáme najlepší vianočný punč! Hlasovanie je jednoduché. Stojíte pri stánku s punčom, chutí vám, prihlásite  sa cez Facebook alebo Google účet, nájdete na mape stánkov ten svoj a ohodnotíte punč. Výhry sú lákavé. V záverečnom žrebovaní môžu súťažiaci vyhrať 60 eur v hotovosti, kupón 35 eur na nákup zdravých potravín v e-shope Zelená debnička a kupón 30 eur na nákup v e-shope Verticcio,“ hovorí Lukáš Medveď z banskobystrického kreatívneho štúdia Vizua, ktoré za projektom stojí.

Pravidlá súťaže, mapu stánkov a ďalšie informácie nájdete na www.najlepsipunc.sk alebo na facebooku, kde sa môžete aj prihlásiť do súťaže a hlasovať.