Tréner, ktorý stál pri postupe banskobystrických hokejistov medzi elitu, niekoľko rokov potom pôsobil v roli asistenta a minulý rok pod jeho vedením barani absolvovali najúspešnejšiu sezónu v histórii klubu, nečakane skončil pri prvom mužstve HC ’05 iClinic Banská Bystrica.

Miroslav Chudy - Hokej - HC'05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany, 02.02.2014, Banska BystricaVedenie klubu a doterajší tréner sa mali na rozviazaní spolupráce dohodnúť v nedeľu večer.

„Môj odchod nemá nič spoločné s predchádzajúcou úspešnosťou. Za chyby sa platí, rozišli sme sa a uvidím, kam zamierim,“ okomentoval svoj odchod najúspešnejší tréner histórie novodobého banskobystrického hokeja Miroslav Chudý pre tlačovú agentúru TASR, ktorá správu v pondelok priniesla.

„Stačí keď poviem, že sme sa rozišli po vzájomnej dohode, viac k tomu už nič nepoviem. Zatiaľ povedie tréningy dvojica Richard Zedník a Rastislav Paľov,“ priblížil riaditeľ klubu Michal Longauer rovnako pre TASR.

Klub teraz za Chudého hľadá náhradu, pričom Longauer očakáva, že meno nového trénera by mohlo byť známe do týždňa.

Banskobystrickí hokejisti už v piatok absolvujú prvú zápasovú previerku v podobe exhibičného zápasu s hviezdami slovenského hokeja venovaného spomienke na Mira Hlinku. Zápas na banskobystrickom zimnom štadióne začne o 17-tej hodine. Už 7. augusta potom HC ’05 čaká aj oslava 10. výročia klubu v podobe zápasu s mužstvom z KHL – Medveščak Záhreb.