Po zisku historického striebra sa z tábora tunajšieho hokejového klubu neočakávalo nič iné, ako potvrdenie pokračovania spolupráce s trénerskou dvojicou Miroslav Chudý, Richard Zedník.

HC '05 Banska Bystrica - HC Kosice, hokej finale 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.
Trénerské duo Chudý, Zedník pokračuje.

Najúspešnejší tréner baranov Miroslav Chudý, ktorý stál okrem aktuálneho úspechu aj pri postupe medzi hokejovú elitu v roku 2008, a v klube pôsobil dlhodobo aj pri iných tréneroch, zostáva vo svojej stoličke. Vedenie HC ’05 to potvrdilo v utorok na klubových stránkach.

Naopak k veľkej zmene dochádza na funkcionárskom poli. V pozícii športového manažéra končí Vlastimil Plavucha, ktorý v novodobom banskobystrickom klube začínal ešte ako hráč a od roku 2007 pôsobil na manažérskych pozíciách. V pozícii končí z osobných dôvodov. Vystrieda ho Július Koval, ktorý sa už v minulosti podieľal na športovej organizácii klubu a vďaka svojim kontaktom v zámorí sprostredkúval príchody hráčov z USA a Kanady.

Práve zámorskí hráči majú pritom v klube dostať priestor aj v ďalšej sezóne. „Oživili sme tým extraligu, aj spôsobom hry, aký sme vniesli. Osvedčilo sa nám to, hoci sme mali aj negatívne skúsenosti so zámorskými chlapcami,“ uviedol nedávno prezident klubu Juraj Koval pre Denník Šport.

V kuloároch sa už hovorí aj o zmenách v hráčskom kádri, pričom zatiaľ sa špekuluje najmä o odchodoch hráčov. V klube by napríklad nemal pokračovať Patrick White, ktorý bol posledne kmeňovým hráčom Slovana Bratislava, ale napríklad ani Petr Kafka, ktorý strávil pod Urpínom dve sezóny. Jasný má byť aj odchod jednej z najvýraznejších postáv baranov, obrancu Lukáša Bambúcha.