Jeden z prvých mentálnych koučov na Slovensku, Peter Bielik, vydáva svoju prvú knihu, ktorá nesie názov A VY SA AKO MÁTE? Jej krstnou mamou sa 18.11. vo zvolenskej kaviarni a pekárni Michelle stala známa slovenská herečka Janka Kovalčíková.

Kniha A VY SA AKO MÁTE? nesie podnázov Skutočné príbehy z praxe mentálneho kouča, ktorými sa autor chce čitateľom priblížiť a ukázať im svoj vlastný pohľad pri riešení rôznych životných situácií. Peter Bielik zdieľa s čitateľom svoju skúsenosť na pozadí príbehov, ktoré sa ho dotkli odborne aj ľudsky. „Nikdy to nie je len o tom, že ja dávam niečo ľuďom, ale aj tí ľudia dávajú mne a zažívam pri tom veľmi silné uvedomenia.“

Spísaním svojich poznatkov a skúseností chce aj touto formou pomáhať ešte väčšiemu počtu ľudí, než to dokáže robiť osobne.

Vo svojej knihe odkrýva našu silu a krehkosť zároveň. Jeho príbehy prekvapia, pobavia, dojmú, no predovšetkým nenútene vtiahnu do polohy citlivého chápania a  významu rôznych podôb lásky v ľudskom živote. Kniha ponúka aj konkrétne praktické návody na to, ako čeliť súčasným výzvam v každodennom živote.

Každý si z knihy od Petra Bielika môže odniesť niečo iné. Vďaka tejto knihe sa človek vo svojom živote môže posunúť presne tam, kde by chcel byť. „Myslím, že môže byť pre človeka veľmi dobrým impulzom k pohľadu na svoj vlastný život.“

Kvalitu knihy potvrdzuje aj jej krstná mama Janka Kovalčíková, ktorá oceňuje rozhodnutie Petra Bielika zhrnúť svoje myšlienky a rozhovory, ktorými môže hlavne v dnešnej uponáhľanej dobe pomôcť veľkému počtu ľudí. Podľa nej je veľmi dôležité, aby ľudia písali knihy s takouto tematikou, ktoré môžu ďalším ľuďom pomôcť, no tiež je potrebné, aby ich ľudia aj čítali a žili pre takéto knižky. „Nebudem želať nič tej knihe, pretože spĺňa všetko, ja želám nám, aby sme po tej knižke siahli.“

Knihu vydal autor pod hlavičkou inštitútu, ktorého je zakladateľom. Bielikov inštitút psychologickej pomoci sa zameriava na psychologickú pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám. Práve túto oblasť vníma Peter Bielik ako nedostatočne pokrytú na to, akú vážnosť zohráva v životoch ľudí, ktorých postihla táto vážna choroba.

V Bielikovom inštitúte psychologickej pomoci okrem jej zakladateľa pôsobia ďalší dvaja členovia, Daša Ballová a Boris Bielik. Daša Ballová má skúsenosti v oblasti osobného rozvoja v individuálnej a skupinovej práci s ľuďmi a okrem poradenstva zastáva v inštitúte pozíciu PR manažérky. Boris Bielik sa zaoberá komunikáciou s deťmi a mládežou. Zakladateľ Peter Bielik je dlhoročný psychológ a mentálny kouč. Svoju kariéru začal ako poradenský psychológ, neskôr  sa zaoberal mentálnym koučovaním vrcholových športovcov a ľudí pôsobiacich v rôznych odvetviach biznisu. Dnes vedie svoj vlastný inštitút, v ktorom sa zameriava na individuálne poradenstvo a skupinovú prácu s ľuďmi, ktorým do života zasiahla rakovina.

Ak vás kniha zaujala a tiež by ste si ju radi prečítali, tak ju môžete získať na stránke Bielikovho inštitútu psychologickej pomoci. Kniha slúži ako prejav vďaky za jednorazový príspevok, ktorý je v hodnote minimálne 25,- Eur. Po uhradení príspevku a vyplnení registračného formulára vám bude kniha zaslaná ako dar poštou.

V prípade akýchkoľvek informácií sa môžete obrátiť priamo na Petra Bielika formou e-mailu, telefonicky na čísle +421 911 300 419 alebo osobne na ulici P.O. Hviezdoslava 28 vo Zvolene.