Banskobystrickí primátori si už niekoľko rokov v predvianočnom období zvolia jeden z predvianočných dní, kedy obsadia jeden zo stánkov vianočných trhov s dobrým úmyslom.

nosko-punc
Primátor Ján Nosko pri predaji punču.

Nebolo tomu inak ani tento rok a primátorský punč mal znovu veľký úspech. Celkom sa predalo 150 litrov vianočného punču a ďalších 20 litrov nealkoholického punču. Celkom v 500 hrnčekoch a 300 plastových pohárikoch. Na dobrú vec tak tento rok poputuje 2 020 eur. To je o zhruba päťsto eur viac, ako minulý rok.

„Výťažok z Primátorského punču venuje mesto Banská Bystrica Základnej škole pre žiakov s autizmom na ulici 9. mája 74. Deťom trpiacich touto poruchou vývinu sa skvalitní vyučovací proces vďaka nákupu nových potrieb na vybavenie učebne fyziky, chémie i biológie,“ približuje hovorkyňa primátora Zdenka Sekerešová.

Počas Primátorského punču do rytmu zahrali heligónkari z Klenovca a Folklórny súbor Urpín. V piatok popoludní zároveň odštartoval Festival svetla a tieňa, ktorý bude pokračovať aj v sobotu po zotmení. Do rytmu zahrali heligónkari z Klenovca a Folklórny súbor Urpín.