Na tento víkend je v Banskej Bystrici a jej okolí naplánovaných množstvo zaujímavých podujatí, okrem iných aj Hiposláva koní na plážovom kúpalisku na Štiavničkách. V organizácii tohto podujatia však nastala zmena.

foto: internet

Po niekoľkotýždňovej prestávke opäť zavítajú do areálu banskobystrického plážového kúpaliska na Štiavničkách jedny z najvznešenejších zvierat, tentokrát vrámci podujatia Hiposláva koní. V prípade, že ste už túto akciu v našom kalendári podujatí zaregistrovali, musíme vás upozorniť na zmeny v termíne súťaže. Pôvodná dvojdňová súťaž, ktorá sa mala konať 4. a 5. septembra, čiže oba víkendové dni, sa nakoniec pôjde len v nedeľu. Organizátor sa tak rozhodol po pretrvávajúcom nepriaznivom počasí, ktoré by v konečnom dôsledku mohlo ohroziť bezpečnosť koní, a teda aj jazdcov. V nedeľu sa odjazdia súťaže plánované na sobotu, nedeľný program je tým pádom zrušený. V nedeľu sa tak po prezentácii, ktorá bude trvať od 09.00 do 10.00 h, pôjdu nasledujúce súťaže:

  1. Skoky Z (začiatok o 10.00 h)
  2. Hobby cup
  3. Skoky Z
  4. Skoky ZL Cena primátora mesta B. Bystrica
  5. Skoky L

S ohľadom na tieto zmeny je tu pre záujemcov o súťažnú účasť na tomto preteku možnosť prihlásenia sa najneskôr do 4. septembra 2010 do 12.00 h. na emailovej adrese: bagdal@stonline.sk. Štartovné sa pohybuje v rozmedzí od 8 € do 15 € (podľa typu skokov, počtu prekážok atď). Vstupné pre verejnosť organizátor do tohto dňa nezverejnil.

Viac akcií na víkend nájdete v našom kalendári podujatí v pravej časti nášho portálu, alebo kliknutím sem.