Uplynulý víkend už okrem úspešného ťaženia Dukly v treťom kole Corgoň ligy priniesol aj druhé kolo II. ligy a začala sa aj III. liga, kde vo východnej skupine pôsobia hneď dva tímy z Banskej Bystrice. Okrem juniorky Dukly je nováčikom tejto súťaže Kremnička.

II. liga

Druhá najvyššia celoštátna súťaž nemá po dvoch kolách tím, ktorý by oba zápasy vyhral. Z nášho pohľadu sú zaujímavé najmä výkony Podbrezovej, ktorú vedie aj v tejto sezóne Jaroslav Kentoš, bývalý obranca Dukly i niekdajší asistent Jozefa Jankecha. Na ihrisku je však dôležitejšie, že dres železiarov aj v tejto sezóne oblieka niekdajší najdrahší hráč slovenskej futbalovej histórie Vratislav Greško, popri ktorom sa aj inak mladý tím dokáže namotivovať k výkonom. Po bezgólovej remíze na pôde bývalého tímu Corgoň ligy MFK Dubnica, sa už na domácej pôde ukázali hráči Podbrezovej v najlepšom svetle. Nováčik sa proti ambicióznej Moldave rozstrieľal vysoko 7:0. Vďaka tomuto skóre je Podbrezová so štyrmi bodmi na čele II. ligy.

ŽP Šport Podbrezová – FK Bodva Moldava nad Bodvou 7:0 (2:0)

Góly: 8´min. Čekovský, 26´min. Podio, 62´min. Tubonemi, 66´min. Nosko, 71´min. Harvilko, 80´min. Cmarko, 90´min. Pešić. Stretnutie sledovalo: 660 divákov.

Zostava ŽP Šport Podbrezová: Palider – Greško, Minčič, Nosko, Snitka – Harvilko ( 86´ Kochan), Podio, Kožička, Pančík – Čekovský (75´ Cmarko), Tubonemi (78´ Pešić).

[youtube Asdwtfl2AB8 450 340]

Podbrezová sa v sobotu 6. augusta o 16.30 h predstaví v Rimavskej Sobote.

Zdroj: zpfutbal.sk

III. liga – východ

Tretia najvyššia súťaž priniesla hneď v prvom kole súboj dvoch nováčikov. Z druhého miesta postupujúca Kremnička hostila tretí tím uplynulej sezóny III. ligy – stred MŠK Námestovo. Na predmestí Banskej Bystrice to bol pred konečne Kremničke prislúchajúcou návštevou obojstranne bojovný zápas so suverénnym rezultátom v prospech domácich. Béčko Dukly, ktorému ešte vo štvrtok hrozilo, že svoj zápas vo Zvolene bude musieť hrať súbežne so zápasom A tímu, nakoniec ani nedeľňajší deul nezvládlo najlepšie. Zverenci Mária Auxta podľahli Zvolenu vďaka gólu Marcela Tyčiaka.

ŠK Kremnička – MŠK Námestovo 4:1 (2:0)

Góly: 27. Jobko, 29. Kiššák, 46. a 50. Choma – 85. Kubala. ŽK: 30. Palovič, 42. Štuber – 48. Kasan, 80. Kubala. Stretnutie sledovalo 215 divákov.

Zostava ŠK Kremnička: Kaczorek – Štuber, Rusnák, Choma, Podstavek, Palovič (66. Urgela), Loučka, Murgaš, Jobko (79. Bíreš), Rapčan, Kiššák (76. Schober).

Kremnička bola od začiatku futbalovejším mužstvom a v prvom dejstve sa spoliehala najmä na spoluprácu krídelného záložníka Rusnáka a zakončovateľa Mareka Jobka. Jeho hlavička po takejto akcii v 12. minúte ešte smerovala mimo a o niekoľko minút ani ďalšia podobná spolupráca neskončila úspechom, ale v 27. minúte už center z pravej strany vyšiel a hlavou sa presadil spomínaný Jobko. A keď už o necelé dve minúty zvyšoval Lukáš Kiššák, bolo jasné, že Kremnička v príprave nič nepodcenila.

Druhý polčas sa hral za stáleho dažďa, čo postupne hráčom na ihrisku sťažilo prácu s loptou i pohyb na ihrisku. To však nebol prípad Maroša Chomu, ktorý sa presadil v 46. minúte z väčšej vzdialenosti a už o štyri minúty aj hlavou nikým nekrytý po rohu v šestnástke. To ale Námestovo prekvapivo nepoložilo a zverenci Jaroslava Michalíka bojovali aspoň o čestný úspech. Útok striedal útok, ale nebezpečnejší boli stále domáci. V 70. minúte išiel zľava sám Loučka, brankára Nahodila preloboval, ale lopta smerovala len vedľa bránky hostí. Už o dve minúty musel v útoku rozbehnutého Kubalu jemne vytláčať Podstavek, vďaka čomu ten Kaczoreka neohrozil. Hosťujúci Marek Kubala sa ale nakoniec predsa len dočkal, keď bol v 85. minúte rýchlejší a šikovnejší, ako obrancovia Kremničky. Čestný úspech aktívnym hosťom nestačil, keď sa ešte v 90. minúte pokúsil Plančo z diaľky prekvapiť domáceho gólmana, ale Róbert Kaczorek bol pozorný a ďalšiu loptu už za seba nepustil.

Kremnička sa najbližšie v sobotu 6. augusta o 16.00 h predstaví v Spišskej Novej Vsi.

Zdroj: skkremnicka.sk

MFK Lokomotíva Zvolen – Dukla Banská Bystrica „B“ 1:0 (0:0)

Gól: 68. Tyčiak. Stretnutie sledovalo 350 divákov.

FK Dukla Banská Bystrica „B“ bude v nedeľu – 7. augusta o 10:30 na domácej pôde hostiť tím FC Lokomotíva Košice.

Začnú aj ďalšie nižšie súťaže

V Majstrovstve regiónu stred minuloročný víťaz tejto súťaže pocestuje do Ďanovej, kde sa predstaví v nedeľu 7. augusta od 16.30 h. V IV. lige juh bude podlavické Jupie v nedeľu od 16.30 h hostiť Hliník nad Hronom, v rovnakom čase sa odohrá aj stretnutie Brusna s Revúcou, či Badína, ktorý bude hostiť Kováčovú.